Jana se ptá: “Dobrý den, chtěla jsem se zeptat ohledně zelí pak choi, v mém plánu mám různé druhy zelí a pak choi tam není, znamená to tedy že ho nesmím?” Tento dotaz se v souvislosti s rozšiřováním seznamu potravin, které vám vyšly v programu Metabolic Balance jako nejvhodnější, objevuje velmi často a týká se různých druhů bílkovin, zeleniny a ovoce 😉. Níže najdete moji odpověď…

Obecně platí, že ve 2. přísné, hubnoucí fázi byste měli optimálně dodržovat potraviny z vašeho seznamu. Jak dlouho, to je individuální – minimálně však po dobu 30 dnů, optimálně po dobu 3 měsíců, v závislosti na vašem cíli, zdravotní anamnéze a také průběhu programu, a hlavně vždy v komunikaci s vaším poradcem. Výběr potravin, které vám vyšly ve vašem jídelním plánu má totiž své hlubší důvody, se kterými je třeba počítat. Hlubší vysvětlení najdete v článku zde>>.

Ve 3. přechodové fázi, která se zařazuje většinou ve chvíli, kdy se blížíte svému cíli (nejdříve po 30 dnech, ale spíše později, po 3 – 6 měsících) se začínají přidávat a zkoušet pomalu, postupně, pod dohledem vašeho poradce, potraviny nové. Nejprve jsou ty, z vašeho seznamu pro 3. fázi, později i další, zde např. zmiňované pak choi). Tuto 3. fázi (fáze přechodová nebo také stabilizační) je velmi důležité projít správně, protože díky ní získáváte nové zkušenosti a poznatky o reakcích svého těla a také předcházíte případnému budoucímu jo-jo efektu. (Bohužel bývá klienty, ale i poradci často podceňována a přeskakována!)

A ve 4. udržovací fázi zůstávají i nadále základním pilířem potraviny z vašeho seznamu pro 2. a 3. fázi + další zdravé potraviny, které jste si vyzkoušeli v průběhu 3. přechodové, stabilizační fáze, jako občasné rozšíření.

Kdy je tedy možné začít zařazovat nové druhy potravin?

To, kdy je možné zařadit navíc nové druhy potravin, zde např. pak choi, či jiné druhy bílkovin, zeleniny a ovoce, jako další rozšíření, je vhodné konzultovat vždy s vaším poradcem, který zná vaši anamnézu a také průběh programu (tedy stav, ve kterém se vaše tělo i vy aktuálně nacházíte). U někoho je možné začít přidávat některé další druhy potravin např. již po 4 týdnech, u jiného je třeba čekat, s ohledem na aktuální průběh programu a cíl. Může to být po 2 měsících a nebo později. u.

Obecně ale mohu říci, že pokud jste zdraví a máte za sebou již více jak 4 – 8 týdnů v programu Metabolic Balance, a průběh je v pořádku (tzn. že hubnete, nemáte hlad, cítíte se dobře a máte dostatek energie), je možné některé druhy zeleniny, ovoce a bílkovin pomalu, postupně, občas, příležitostně, pro zpestření zařadit. Konzultace s vaším poradcem vám může dát jistotu, že nové potraviny jsou pro rozšíření vhodné.

Moje MANTRA

Tohle je moje Mantra, kterou používám pro rozšiřování seznamu potravin v rámci 3. fáze.

Učím ji i své klienty:

PPOPP = Pomalu, Postupně, Občas, Příležitostně, Pro zpestření

🟢 Nemáte již svého poradce a potřebujete individuální konzultaci? Více info a možnost objednat se najdete zde >>.

Přidávání nových potravin - hubutí, program Metabolic Balance

Jak na přidávání nových potravin v rámci hubnutí s programem Metabolic Balance? Odpověď najdete v článku.

 

Ukázkový jídelníček na hubnutí pro 30 dnů

 

 

© Bára Wolfová Balcarová – Metabolic Balance® 

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví, je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje, přímého odkazu na mé stránky a s mým osobním souhlasem.

Pro online média — možné je použít pouze úvodní část textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na můj web www.vitalnienergie.cz. Nutný je můj osobní souhlas.