Věřte nebo ne, ale meditace může Vašemu tělu dopomoci k vytoužené váze. Tato meditační relaxační technika skvěle uvolňuje nahromaděný stres a pracuje krásně na plnění našich přání – jóga nidra se sankalpou. Nidra je spánek nebo dřímota, sankalpa v józe znamená kladné předsevzetí nebo rozhodnutí, které do svého nevědomí vložíme právě během dnešní relaxace.


Každý člověk se rodí s úplně jinou životní energií, která se ale dále může rozvíjet a měnit. Své duševní rozpoložení pak můžeme využít i pro takový problém, jakým je hubnutí. Stejně jako naše tělesná rovnováha, i ta duševní by měla být v naprosté pohodě, pokud se snažíme zhubnout. Průběžně bychom tedy měli naši “duši” vyživovat a obohacovat energií, aby v pohodě opravdu byla. Sice je pro nás něčím nehmotným, ale stejně jako vzduch, i tuto abstraktní energii k životu nutně potřebujeme. Tato energie nám totiž dodává sílu žít a protloukat se všemi možnými problémy. Pro posílení duševní harmonie existuje mnoho různých cest, a jednou z nich je i meditace.

Jak probíhá samotná meditace?

Pro meditování, a udržení si své duševní rovnováhy, je vhodné najít si pravidelný čas, kdy budete meditaci provozovat. Neměli byste být nikým rušeni, koncentrovat se a usadit se do pohodlné polohy. Nekřižte ruce ani nohy, mějte zavřené oči, uvolněte se a ruce otočte dlaněmi vzhůru. Obraťte se do svého nitra, uvědomte si, že vámi proudí blahodárná energie a vnímejte, jak se Vaše tělo zklidňuje a harmonizuje.

Představte si sami sebe o několik kilo hubenější a nechte se tímto příjemným pocitem hýčkat. I když svou meditaci ukončíte, tyto příjemné pocity budou dále přetrvávat.

Energie a síla, kterou získáte při pravidelné meditaci Vám bude k dispozici i při plném vědomí ve vytrvalém snažení se o úpravu váhy, při dodržování redukčního jídelníčku i při cvičení. Posílí Vás vnitřně ve Vašem odhodlání.

Naše podvědomí je silným nástrojem, který dokáže skutečné divy. Pracovat se svou myslí a vhodně ji nastavit na proces hubnutí vyžaduje cvik. Když to ale dokážete, získáte výhodu na svou stranu.

Zformulujte si své předsevzetí související s úpravou váhy nebo změnou přístupu ke svému tělu a podpořte ho touto úžasnou meditací!

Doporučujeme …

Převzato z www.hovorykv.cz – Děkujeme za možnost sdílení