Mojí profesí a zároveň i velkou vášní je zdravé jídlo, které ctí a respektuje jedinečnost našeho těla. Specializuji se jako odborný výživový poradce v unikátním výživovém projektu Metabolic Balance®, který probíhá za spolupráce týmu zahraničních lékařů a odborníků na výživu z institutu Metabolic Balance® v německém Isenu. Pokud vás zajímá co pro vás mohu udělat a celý můj příběh podívejte se dál…

Hlavní směry a metody, se kterými pracuji

 • Program Metabolic Balance®
 • Poradce pro výživu a suplementaci – metabolická typologie, techniky detoxikace, jídelníčky pro sportovní či redukční stravu, alternativní způsoby stravování – vegetariánství, ájurvéda, makrobiotika a principy tradiční čínské medicíny obecně
 • Nástroje funkční medicíny a výživy
 • Emoční terapie
 • Projektivní a imaginační techniky
 • Tvořivost a humor
 • Celostní koučing

Mé zkušenosti

 • Více jak 3000 hodin terapeutické činnosti v oblasti práce s tělem, psychikou a prevence zdraví
 • Více jak 1000 hodin osobních konzultací s klienty (poradenství výživy/ celostní koučink/ poradenství osobního rozvoje/ terapie)
 • Více jak 1000 hodin lektorské činnosti v oblasti osobního rozvoje
 • Vedení a organizace seminářů a kurzů v oblasti prevence zdraví a osobního růstu
 • Vedení a organizace soukromých, firemních a veřejných akcí

Mé vzdělání

 • 1984 – 1992 Hudební konzervatoř Praha (absolutorium housle, viola, muzikoterapie)
 • 2000 – Reiki terapie (I, II, III, IV)
 • 2001 – masérské a rekondiční služby
 • 2002 – bodové myofasciální techniky (I, II, III)
 • 2003 – akupresura v čínské medicíně
 • 2003 – techniky SRT (Robert E. Detzler z USA)
 • 2004 – lymfatická manuální drenáž
 • 2004 – reflexologie cost of cialis without prescription
 • 2008 – laboratorní hodnoty v praxi (MUDr. Dana Maňasková)
 • 2011 – poradce Metabolic Balance® (Dr. med. Wolf Funfack)
 • 2019 – poradce pro výživu a suplementaci (ATAC, kurzy pro zdravé tělo a mysl, Martin Jelínek) – aktuálně probíhá
 • 2019 – seminář funkční výživy (Institut funkční medicíny a výživy) – aktuálně probíhá 
 • I nadále plánuji další vzdělávaní v oborech, které podporují trvalé zdraví a zlepšují celkovou kvalitu života

Jak pracuji

Díky vzdělání a praxi ve více oborech využívám a kombinuji širší spektrum přístupů a metod, což se často ukazuje jako velmi efektivní i při poradenství výživy. Jsem přesvědčena, že každý člověk má v sobě všechny zdroje k nalezení svého osobitého řešení tématu stravování a podpory svého fyzického i duševního zdraví, na kterém právě pracuje. Mou rolí je pomoci mu tyto zdroje objevit a využít.

Můj příběh aneb jak jsem se zhubla 13 kg a našla sama sebe

Bára Wolfová Balcarová - poradce metabolic balance®

Věřím, že vás můj vlastní příběh může inspirovat a pomoci se rozhodnout, zda „do toho jít“ … Proto se zde s Vámi o něj zcela otevřeně dělím 🙂

Prakticky celý svůj život se zabývám hledáním, zkoumáním a nalézáním doporučení, rad či návodů pro dosažení harmonického a pozitivního životního stylu. Vždy mě hluboce zajímal komplexní systém péče o zdraví, uplatňován lékaři a léčiteli nejstarších civilizací světa, jako jsou např. systémy indické a čínské medicíny.

Poznala jsem jak důležité je věnovat svoji pozornost preventivnímu přístupu, chceme-li  ochránit naši tělesnou schránku před onemocněním  a vyčerpaností a toužíme-li získat a udržovat naši duševní a fyzickou harmonii.

Na své cestě za poznáním jsem prošla, a i nadále procházím, mnoha osobními zkušenostmi a studiem různých směrů a metod, které mají sílu nám pomoci nalézat a udržet fyzickou a duševní harmonii, naše mládí a vnitřní krásu a stálou nevyčerpatelnou životní energii, kterou potřebujeme pro zachování trvalého zdraví.

Zdravé stravování, léčivé jídlo pro vitální a naplněný život překypující zdravím a stálou mladickou energií – to je zatím nejaktuálnější kapitolou mé cesty za hlubším poznáním.

Je to kapitola, které již mnoho let věnuji nejen hluboké studium a čas, ale i své srdce, své nadšení a vášeň. Do této kapitoly patří studium Ájurvédských či Taoistických principů stravování pro zdravý život, studium systému Stravování podle metabolických typů, principy RAW food (neboli živé stravy) a v neposlední řadě studium a získání certifikátu pro poskytování odborného výživového poradenství v programu metabolic balance®, ve spolupráci s lékařským institutem v německém Isenu.

Zdravé stravování je nadčasová záležitost, kterou po tisíce let zkoumaly různé civilizace, ale dvacáté století ji kupodivu opomíjí…

Poprvé jsem se začala zabývat metabolickou typologií zhruba před pěti lety, když jsme se dozvěděla o mimořádných klinických výsledcích, kterých je tímto způsobem stravování možné dosáhnout. Tento přístup, který umožňuje u jednotlivých lidí určit jejich zcela specifickou potřebu výživy, mě velice fascinoval. Tím, že je možné navrhnout způsob stravování, který je doslova „šitý na míru“ jednotlivým lidem podle jejich individuálních biochemických potřeb a aktuálního zdravotního stavu, zároveň odhalujeme neuvěřitelný potenciál stravy a živin, kdy jakmile tělo začne dostávat správnou výživu, dokáže se samo uvádět do rovnováhy a léčit.

Ve své praxi pracuji s tímto systémem již mnoho let a jsem přesvědčená, že Metabolic balance® je zcela výjimečná metoda pro doporučení vhodné stravy. Na mnoha případech jsem měla možnost si ověřit, že je velmi úspěšná při řešení či zmírnění nejrůznějších zdravotních obtíží: alergií, zažívacích poruch, chronické únavy, chudokrevnosti, obezity, hormonální nerovnováhy, náladovosti, špatné koncentrace, depresí, vysokého krevního tlaku, cukrovky, nízké hladiny krevního cukru, artritidy a dalších… Důležité ale je, že tento způsob stravování neodstraňuje pouze příznaky. Když takto svou tělesnou chemii uvedete do rovnováhy a pokud vytrváte, vyvarujete se nejen nepříjemných potíží a nemocí, ale budete skutečně zářit a překypovat zdravím!

Stravování, které je vstřícné k vašemu jedinečnému metabolismu, je jednoduchý, rychlý a spolehlivý způsob, jak se stravovat v souladu se svými skutečnými metabolickými potřebami a podle těchto potřeb měnit jednoduše a rychle svoji životosprávu.

Došla jsem k poznání, že na této cestě nejde jen o to jíst zdravě nebo zhubnout, ale že zároveň hledáme „něco“, co pro nás bude znamenat komplexní řešení „navždy“! Jídlo, které je zdravé, chutné, dodává našemu tělu tryskající životní energii, zdraví, celkové omlazení, vnitřní krásu, svěžest, vitalitu, vnitřní klid a zároveň radost… a k tomu všemu nám otevírá nové životní možnosti, které bychom v jídle ani nehledali.

Mé zkušenosti a skutečná vůle toto vše najít mě dovedly k systému stravování podle programu metabolic balance®, který v sobě, jako prozatím málokterý stravovací systém, spojuje tisíciletou moudrost starých civilizací se současnými lékařskými a vědeckými výzkumy, poznatky a zkušenostmi.

V průběhu posledních více než šesti let jsem díky metabolicky vstřícnému způsobu stravování  nacházím mnohem více než pouhé jídlo či  ideální váhu.

Nacházím mnoho z toho, co jsem vždy hledala… a kupodivu to není jen jídlo 🙂

Dnes už to konečně vím!

Dnes už vím, jak důležité je jíst to, co odpovídá jedinečné biochemii mého těla!

Dnes už vím, že když přizpůsobím stravu svému metabolizmu, osvobodím se od přejídání a zbavím se snadno chuti na sladké. Mé tělo si přirozeně udržuje svoji ideální váhu a já nemusím stále řešit, zda jsem už zase nepřibrala.

Vím, jak si vybírat a kombinovat pro mě vhodné potraviny abych měla spousty energie a chuti do života.

Vím, jak správně jíst, abych předcházela zažívacím potížím, únavě nebo alergiím.

Vím, které jídlo a které zásady dlouhodobě posilují můj imunitní systém a podporují tak mé zdraví či proces jeho zlepšení.

Vím, že správně a vstřícně metabolicky sestavený jídelníček, podporuje pozitivně můj hormonální systém a umožní mě tak  snadněji překonat úzkosti, deprese a změny nálad!

Dnes si konečně po mnoha letech užívám každý den, kdy se  cítím báječně ve svém těle, kdy pohled do zrcadla je, i přes můj přibývající věk, stále pro mě příjemný… Mohu se radovat z toho, že si bez námahy, jen tak mimochodem, udržuji svoji ideální váhu, a to i přes to, že jím naprosto „královsky“ a můj talíř obsahuje na chuť velmi lahodná a na pohled krásná jídla!

IMG_4574

A jak je to možné?

Vzhledem k tomu, že díky dědičnosti je náš metabolizmus zcela jedinečný, je těžké, ne-li nemožné, najít způsob stravování, který by byl vhodný pro každého. Potraviny, po kterých hubne vaše kamarádka, mohou u vás vyvolat nadváhu, únavu či dokonce nebezpečí onemocnění. Každý jsme totiž jiný a z toho je třeba i  vycházet.

Ale řešení zde je, a to pro každého! Jakmile totiž jednou určíte svůj metabolický typ a začnete jíst v souladu s ním, váš život už nikdy nebude jako dřív. Je to totéž, jako sundat si tmavou pásku z očí a začít vidět. Budete se jen divit, jak jste mohli tak dlouho žít bez tohoto zásadního sebeuvědomění, jak jste mohli tak dlouho „tápat“.

Ráda bych se s vámi podělila o to, co jsem v průběhu posledních více jak 5 let, díky metabolicky vstřícnému způsobu stravování a programu metabolic balance® našla. Překvapivě jsem našla mnohem více než jen pouhé jídlo či ideální váhu.

Přizpůsobením stravy skutečným potřebám svého těla jsem našla mnohem více…

 • Našla jsem skutečné zdraví! Během prvního půl roku, po úpravě stravy podle programu metabolic balance®, z mého života zmizely veškeré zdravotní neduhy v podobě drobných, vážnějších i dlouhodobých chronických onemocnění, jakými byly např. chronické migrény, vyšší hladina glukózy, chronický zánět močových cest trvající roky, akné či složité trávicí potíže, večetně zácpy. To vše je nyní pryč 🙂 Díky změně stravy se totiž přirozeně posílil můj imunitní systém a tím se v krátké době zlepšilo celkově i mé zdraví!
 • Osvobodila jsem se od přejídání a zbavila se chutí na sladké! Tohle pro mě byl skutečný zázrak, protože až do svých téměř 40 let jsem byla totální cukrový závislák! Vždy jsem byla na sladké a moje slabost pro cukr i nadále narůstala a vrcholu dosáhla ve chvíli, kdy jsme jako maminka, „kradla“ tajně svým třem dětem sladkosti, které dostaly k vánocům či narozeninám 🙂 Avšak již po 14 dnech, kdy jsem jedla podle svého individuálně metabolicky nastaveného jídelníčku jsem zjistila, že na sladké nemám prostě chuť! Překvapující bylo, že i ovoce mě připadalo až příliš, někdy i nechutně sladké! Nikdy bych tomu nevěřila, ale stalo se to!
 • Zažila jsem obrovský nárůst energie a získala novou chuť do života! Stále častěji se mě stávalo, že jsem se během dne cítila naprosto „smrtelně“ unavená. Výraznější to bývalo po jídle, ale často se únava projevovala i dopoledne. Nemohla jsem vstát z postele, ploužila jsme se jako mátoha. Ale již po 14 dnech v programu metabolic balance®  jsem přestala,  jako mávnutím proutku, tuto dramatickou únavu cítit! Ba naopak, cítila jsem se „nabitá jako baterka“ po celý den, od brzkých ranních hodin až po půlnoční čas. Velmi oceňuji, že mám tak nyní vždy dostatek energie na vše, co ve svém životě prožívám a co mě baví… Vstávám brzy, spát chodím celkem pozdě, celý den jsem v plném pracovním nasazení – a taková ta nezdravá únava, která mě provázela, je pryč! Během dne mám spousty energie, večer krásně usínám, spánek je osvěžující, a rána se nemohu dočkat, protože se už zase těším na svoji skvělou „metabolicky vstřícnou snídani“ 🙂
 • Zlepšilo se mé trávení, zmizely zažívací potíže! S trávením jsem měla celkem problémy (pálení žáhy, nadýmaní, únava po jídle, žlučníkové a žaludeční záchvaty končící i  hospitalizací). Navíc jsem od dětství hodně trpěla na zácpy, které byly velmi obtěžující (ono také nebylo divu, s takovým množstvím sladkostí!). Poté, co jsem přizpůsobila stravu pottebám svého těla, zcela vymizel problém s nadýmánín, přestala mě po každém jídle pálit žáha, zmizely bolesti žaludku a žlučníkové záchvaty se již neobjevily. Zhruba po 3 měsících se mě krásně upravila i peristaltika střeva. Vše se tak nějak bez větší námahy zlepšilo 🙂
 • Začala jsem intenzivněji prožívat radost! Po třicítce jsem se cítila často psychicky „dole“. Práce, velká rodina, přetaženost… Mívala jsme deprese, byla jsem hodně náladová a čím dál tím častěji „vybuchovala“. Změna stravy mě však pomohla překonat výkyvy nálad a deprese, přinesla mě lepší psychickou stabilitu a celkovou spokojenost. Ono to totiž vše spolu souvisí.
  Nový jídelníček mě „přinutil“ o sebe více pečovat, kdy jsem si  dělala stále častěji radost v podobě dobrého, pro mě vhodného jídla. A měla jsem z té přípravy a následného hodování opravdu velkou radost.
  Navíc, tím, jak jsme zhubla, vylepšilo se také mé sebe- vědomí, začala jsme si sama sebe více vážit. Díky pozornosti, kterou jsem musela věnovat přípravě správné stravy, jsem se naučila věnovat zároveň více pozornosti i svým dalším potřebám.
  Přestala jsem se „zanedbávat“, jak už to u nás žen “pečovatelek“ bývá, a každý den si připravím něco, čím pečuji sama o sebe. Příprava správného jídla byla tím zázračným prvním „spínačem“, díky kterému prožívám nyní ve svém životě mnohem intenzivněji svoji vnitřní radost a spokojenost, protože vycházejí ze mě samotné 🙂
  Výsledky a změny, které vnímám a vidím nejen na svém těle a ve své duši, ale i u mých nejbližších či u klientů, které již zhruba pátým rokem touto změnou provázím, jsou skutečně ohromující a mnohdy až “zázračné”!  A tak, při každém dalším setkání s úspěchy svých klientů, mohu prožívat dvojnásobnou radost a uspokojení. První proto, že mohu „inspirovat“ a pomoci k pozitvní změně dalším lidem a druhou,  když vidím to kouzlo, kdy správně nastavené jídlo dokáže pozitivně ovlivnit kvalitu života každého z nás. 🙂
 • Našla jsem nový životní stylMetabolic balance není dieta, ale životní styl! Strava podle jedinečné biochemie vašeho těla nabízí celistvý přístup k budování zdraví. Spoléhá na přirozenou vrozenou inteligenci těla. Změnou stravování tak přirozeně v mém životě vyplynuly i nové priority, kdy vím jak je důležité věnovat plnou pozornost skutečným potřebám svého těla a duše současně, rurku v uce. Převzala jsem odpovědnost za to jak se cítím, za své zdraví, za to, jak vypadám… Vím, proč je důležité jíst opravdu dobře, a proč mě stojí za to, věnovat tomu, co jím, opravdu pečlivou pozornost. Vědomé jídlo je pro mě tím nejlepším životním stylem.
 • Prožila jsem poznání! Po dlouhých letech hledání v oblasti stravování jsem zakusila jaké to je vše znovu plně „vnímat“ a být v příjemném souladu nejen se svým tělem, ale i s tím, kým skutečně jsem. Za nejcenější považuji to, že se opět rozvinula běžná lidská přirozenost a já jsem se naučila znovu rozumět a naslouchat svému tělu a s tím i zároveň své duši. Kouzlo vzájemné synergie zde funguje naprosto ukázkově 🙂 Naučte se jíst chytře a správně a změní se vám celý život!
 • Objedvila jsem svůj nový osobní potenciál! S vnitřním pročištěním a biochemickým vybalancováním těla, přišel automaticky i veliký nárůst životní energie, včetně „hmatatelného“ pročištění mysli. Díky tomu mohu dnes s hlubokou vděčností zažívat nový potenciál neutuchající tvořivosti, chuť dále se vzdělávat a studovat, sdílet své zkušenosti s druhými a být sama sobě i druhým inspirujícím průvodcem na cestě za harmonií tělesnou i duševní. A to vše společně mě přináší hluboké a krásné životní naplnění a radost!

IMG_2410

Ale vždycky to tak nebylo! Nebyla jsme vždy štíhlá podle svých představ!

Nebyla jsme vždy štíhlá podle svých představ! Váha mě skákala nahoru, dolů. Vzpomínám si, jak jsem byla stále strašně unavená, chtělo se mě spát i během dne. Mé tělo i dušička byly jaksi „bez lesku“, „bez životní energie“. Prostě a jednoduše jsem se necítila dobře sama se sebou ve svém vlastním těle. Mé tělo bylo pro mě doslova cizincem, kterému jsem nerozuměla…

Vždycky jsem nevypadala tak, jak vypadám dnes!

Před Metabolic balance jsem nebyla štíhlá

Před Metabolic balance jsem nebyla štíhlá

Není to tak dávno, co jsem vážila o 13 kg víc, než nyní a žádným způsobem se mě nedařilo zhubnout! Cítila jsme se naprosto zoufalá a hlavně bezmocná! Ať jsme dělala cokoli, zkoušela jakoukoli dietu, stále jsem nabírala na váze a můj pohled do zrcadla, kdy se navíc začala projevovat i tolik obávaná celulitida, nebyl příliš uspokojivý. Nosila jsme raději volné oblečení, na obličeji make-up, protože neutěšený vnitřní stav těla se projevoval negativně i na pleti…

Opravdu jsme netušila, co si s tím počít. Vyzkoušela jsem mnoho různých diet. Avšak zhubla jsem vždy jen něco málo a obratem vše zase nabrala! Byla jsem stále unavená, chtělo se mě během dne spát, ráno jsem nemohla vstát z postele. Měla jsem často deprese, divné nálady, emocionálně jsem se cítila velmi nestabilní, a ne a ne najít tu harmonii, o které se všude tolik psalo a po které jsem tak moc toužila! To jsem tenkrát ještě netušila jak moc může jídlo ovlivňovat i to, jak se cítíme psychicky!

K přibývající, kilům se navíc začaly připojovat i nejrůznější zdravotní obtíže, které vyvrcholily nesnesitelnými migrénami, roky trvajícím  chronickým zánětem močových cest a zvýšenou hladinou krevního cukru! V mých 40 letech! Co s tím mám proboha dělat??? Jak z toho ven? Copak nic, opravdu nic nezabere? Copak se už nikdy nebudu cítit fajn ve svém těle?

Kdy jsem se vlastně naposledy cítila dobře ve svém těle a ráda se na sebe podívala do zrcadla a měla ze sebe dobrý pocit?

Já ale nechci takhle „uvadat“ a stárnout!

Takhle to prostě nejde dál, říkala jsem si každý den, avšak nic se neměnilo, protože jsem nevěděla, JAK to změnit Váha i nadále plíživě narůstala, zdravotní stav se nelepšil a já se cítila jako neforemný a unavený hroch bez energie!

Před Metabolic balance

Před Metabolic balance

Až to jednoho dne přišlo! Mohla za to moje kamarádka Věra!

Věra mě inspirovala

Moje kamarádka Věra mě inspirovala

V té době jsem zrovna držela přísnou detoxikační dietu. Telefonovala jsem si s mojí blízkou kamarádkou, která žije ve Švýcarsku a ona ve stejné době dodržovala nějaký “speciální” německý program na úpravu metabolizmu, který vychází z metabolické typologie, individuálního zdravotního stavu a jedinečného biochemického nastavení těla.

Když jsme to spolu probíraly po telefonu, a ona mě vyprávěla o své „dietě“, měla jsem o tom všem trochu pochybnosti. Říkala jsem si: „No, jasně! Bůh ví, co musí jíst za nějaké koktejly!“

Po měsící však přijela má kamarádka Věra do Prahy na návštěvu a já zůstala stát s otevřenou pusou! Téměř jsem ji nepoznala! Vypadala o 20 let mladší, štíhlá, krásná holka jako z obálky časopisu. Vypadala jako kdysi na střední. A změna, která se odehrála v její celkové energii, mě zcela vyrazila dech! Zářila doslova jako „nabitá baterka“! A to vše byl zcela přirozený výsledek restartu jejího metabolizmu, na základě dokonale sestaveného jídelníčku, který byl zacílen přesně na potřeby jejího těla.

A naproti tomu jsem stála já, po 3 týdenní detoxikační kůře, vyhladovělá, vyčerpaná a vynervovaná a jen o pár kilo lehčí! A právě tohle setkání s Věrou (na obrázku)rozhodlo o tom, kam se bude můj další život ubírat! Ona byla tou mojí insirací 🙂

Tohle chci taky, a hned! Ať to stojí, co to stojí!

Ať to stojí, co to stojí! Chci také takhle skvěle vypadat, chci také tak zářit! Chci se cítit také tak baječně ve svém těle, a s radostí na sebe koukat do zrcadla, chci vypadat zase jako “na střední”!

Ano, to byla má prvotní (možná trochu povrchní) motivace, ale pro nás ženy, je to většinou ten nejsilnější prvotní impuls! Postupně se však má motivace proměňovala a kultivovala s tím, jak se přirozeně pročišťovalo vnitřní prostředí mého těla a s ním se přirozeně začala čistit a měnit i má mysl.

Nyní je mojí nejhlubší motivací projevit skutečný respekt jedinému tělu, které mám. Přeji si totiž udržet své tělo v co možná nejlepším stavu až do vysokého věku! Vždyť je to můj jediný „dopravní prostředek“ v tomto životě, a tak si podle mého názoru, zaslouží tu nejlépe vyladěnou „palivovou směs“, co mu jsem schopna poskytnout 🙂

A tak se stalo! Po rozhovoru s kamarádkou Věrou, která mě podrobně popsala průběh programu metabolic balance, který ve Švýcarsku pod vevdením terapeuta dodržovala, jsem sedla k počítači a po důkladném googlování jsem vyhledala poradce metabolic balance u nás v Čechách.

Rychle jsem najela na stravu, která odpovídala jedinečné biochemii mého těla, založené na přirozených potravinách, vybraných přesně dle skutečných potřeb a preferencí mého těla.

A zažila jsem naprosto NEUVĚŘITELNÝ EFEKT! KONEČNĚ! NĚCO CO OPRAVDU FUNGUJE! A MÁ TO SVOJI LOGIKU! Naprosto neotřesitelnou logiku! Navíc je to cítít a vidět na vlastním těle již po 1 měsíci! A jím pouze přirozené potraviny! Žádné potravinové doplňky, nutriční koktejly apod. Vše si mohu koupit v běžném obchodě nebo v prodejně se zdravou výživou. A vůbec nehladovím!

Ovesné lívance s meruňkami a jogurtem nemají chybu - metabolic balance

Ovesné lívance s meruňkami a jogurtem nemají chybu – metabolic balance

A tak bylo rozhodnuto!

Protože působím léta jako terapeut na klinice Cordeus – centrum trvalého zdraví, rozhodla jsem se pro cestu certifikovaného poradenství v programu metabolic balance, jako nádherný doplněk k mé praxi. Cítila jsem, že jsem se opravdu „zamilovala“ a věděla jsem, že tohle je ten „pravý vztah“, „vztah na celý život“!

Program metabolic balance® změnil naprosto celý můj život a vzápětí i život celé mojí rodiny, kterou jsem rovněž zasvětila do tajů metabolicky vstřícného stravování! Absolvovala jsem potřebná odborná školení a začala inspirovat a provádět své klienty, kteří měli zájem o podobné výsledky, procesem úpravy váhy či obnovy zdraví! Úspěchy byly a jsou obrovské, mnohdy až pozoruhodné…

Tak na svém těle program úspěšně absolvovala i naše nyní již 73 letá babička (určitě byste jí tenhle věk nehádali…), která zhubla 18 kg a po 6 měsících vysadila polovinu léků, či všech našich 5 dětí, kterým je nyní jasné, jak se mají stravovat, aby podporovali dlouhodobě své zdraví a mohou se tak vědomě a informovaně rozhodovat, jak se svým tělem dnes i v budoucnu „naloží“.

Pro program Metabolic balance jsem nadchla celou rodinu

Pro program Metabolic balance jsem nadchla celou rodinu

Co pro to můžete udělat?

Můžete začít pomaloučku, polehoučku… Nejdříve je třeba, abyste se rozhodli, že chcete zažít tuto životní změnu! 

Jde o to jíst skutečné jídlo správným způsobem a pochopit, že na tom, co tělu dáváte, opravdu záleží. Je to zkouška respektu k jedinému tělu, které kdy budete mít. 

Pak už stačí se rozhodnout poznat a porozumět jedinečným potřebám svého těla, poskytnout mu pro něj co možná nejvhodnější potraviny, naučit se jak je správně kombinovat, využívat chytrá a snadná doporučení a dodržovat několik důležitých zásad. A restart vašeho metabolizmu, vnitřního i vnějšího prostředí těla je na světě!

Platí to, že jakmile jednou poznáte svoji metabolickou individualitu a tím i vhodnou stravu, všechno se změní. Náhle jste to totiž vy, kdo je v sedle a už nejste vydáni jídlu napospas. Vhodná výživa už není věčný problém a jídlo není váš nepřekonatelný protivník. Když víte, která potrava jedinečným způsobem podporuje činnost vašeho jedinečně fungujícího těla, stane se jídlo snadným i příjemným. A vy konečně přestanete tápat a získáte návod na celý život!

Mandeláda s jahodami podle Metabolic balance

Mandeláda s jahodami podle Metabolic balance

Zkuste si představit ten skvělý pocit, když jdete do obchodu a poprvé správně a poučeně vybíráte potraviny a nehádáte, co je pro vás a vaši rodinu dobré a co ne. Představte si tu svobodu, kterou náhle zažijete, až budete s jistotou vědět, po kterých jídlech se cítíte skvěle a jste plni energie po celé hodiny. Jezte chytře, zhubněte a omládněte!

Jakmile jednou určíte svůj metabolický typ a to, jak funguje vaše jedinečná biochemie a začnete jíst v souladu s ní, váš život už nikdy nebude jako dřív. Je to totéž, jako sundat si tmavou pásku z očí a začít vidět. Budete se divit, jak jste mohli tak dlouho žít bez tohoto zásadního sebeuvědomění.

Naučíte-li se jíst vstřícně vůči svému metabolizmu, rozkvetete a omládnete! A to stojí určitě za to! Bára