Mojí profesí a zároveň i velkou vášní je zdravé jídlo, které ctí a respektuje jedinečnost našeho těla. Specializuji se jako odborný výživový poradce v unikátním výživovém projektu Metabolic Balance®, který probíhá za spolupráce týmu zahraničních lékařů a odborníků na výživu z institutu Metabolic Balance® v německém Isenu. Pokud vás zajímá co pro vás mohu udělat a celý můj příběh podívejte se dál…

Hlavní směry a metody, se kterými pracuji

 • Program Metabolic Balance®
 • Poradce pro výživu a suplementaci – metabolická typologie, techniky detoxikace, jídelníčky pro sportovní či redukční stravu, alternativní způsoby stravování – vegetariánství, ájurvéda, makrobiotika a principy tradiční čínské medicíny obecně
 • Nástroje funkční medicíny a výživy
 • Emoční terapie
 • Projektivní a imaginační techniky
 • Tvořivost a humor
 • Celostní koučing

Mé zkušenosti

 • Více jak 3000 hodin terapeutické činnosti v oblasti práce s tělem, psychikou a prevence zdraví
 • Více jak 1000 hodin osobních konzultací s klienty (poradenství výživy/ celostní koučink/ poradenství osobního rozvoje/ terapie)
 • Více jak 1000 hodin lektorské činnosti v oblasti osobního rozvoje
 • Vedení a organizace seminářů a kurzů v oblasti prevence zdraví a osobního růstu
 • Vedení a organizace soukromých, firemních a veřejných akcí

Mé vzdělání

 • 1984 – 1992 Hudební konzervatoř Praha (absolutorium housle, viola, muzikoterapie)
 • 2000 – Reiki terapie (I, II, III, IV)
 • 2001 – masérské a rekondiční služby
 • 2002 – bodové myofasciální techniky (I, II, III)
 • 2003 – akupresura v čínské medicíně
 • 2003 – techniky SRT (Robert E. Detzler, USA)
 • 2004 – lymfatická manuální drenáž
 • 2004 – reflexologie
 • 2008 – laboratorní hodnoty v praxi (MUDr. Dana Maňasková)
 • 2010 – poradce Metabolic Balance® (Dr. med. Wolf Funfack)
 • 2019 – poradce pro výživu a suplementaci (ATAC, kurzy pro zdravé tělo a mysl, Martin Jelínek)
 • 2019 – seminář funkční výživy (Institut funkční medicíny a výživy)
 • I nadále plánuji další vzdělávaní v oborech, které podporují trvalé zdraví a zlepšují celkovou kvalitu života

Jak pracuji

Díky vzdělání a praxi ve více oborech využívám a kombinuji širší spektrum přístupů a metod, což se často ukazuje jako velmi efektivní i při poradenství výživy. Jsem přesvědčena, že každý člověk má v sobě všechny zdroje k nalezení svého osobitého řešení tématu stravování a podpory svého fyzického i duševního zdraví, na kterém právě pracuje. Mou rolí je pomoci mu tyto zdroje objevit a využít.

Můj příběh aneb jak jsem se zhubla 13 kg a našla sama sebe

Bára Wolfová Balcarová - poradce metabolic balance®

Věřím, že vás můj vlastní příběh může inspirovat a pomoci se rozhodnout, zda „do toho také jít“ … Proto se zde s Vámi o něj zcela otevřeně dělím 🙂

Prakticky celý svůj život se zabývám hledáním, zkoumáním a nalézáním doporučení, rad či návodů pro dosažení harmonického a pozitivního životního stylu. Vždy mě hluboce zajímal komplexní systém péče o zdraví, uplatňován lékaři a léčiteli nejstarších civilizací světa, jako jsou např. systémy indické a čínské medicíny.

Poznala jsem jak důležité je věnovat svoji pozornost preventivnímu přístupu, chceme-li ochránit svoji tělesnou schránku před onemocněním a vyčerpaností a toužíme-li získat a udržovat naši duševní a fyzickou harmonii.

Na své cestě za poznáním jsem prošla, a i nadále procházím, mnoha osobními zkušenostmi a studiem různých směrů a metod, které mají sílu nám pomoci nalézat a udržet fyzickou a duševní harmonii, naše mládí a vnitřní krásu a stálou nevyčerpatelnou životní energii, kterou potřebujeme pro zachování trvalého zdraví.

Zdravé stravování, léčivé jídlo pro vitální a naplněný život překypující zdravím a stálou mladickou energií – to je již od roku 2010 trvalou kapitolou mé cesty za hlubším poznáním.

Je to kapitola, které již mnoho let věnuji nejen studium a čas, ale i své srdce, své nadšení a vášeň. Do této kapitoly patří studium Ájurvédských či Taoistických principů stravování pro zdravý život, studium systému stravování podle metabolických typů, principy funkční výživy a v neposlední řadě studium a získání certifikátu pro poskytování odborného výživového poradenství v rámci programu Metabolic Balance®, který probíhá ve spolupráci s německými lékaři a odborníky na výživu (více k mému vzdělání a odbornosti najdete výše) .

Zdravé stravování je nadčasová záležitost, kterou po tisíce let zkoumaly různé civilizace, ale dvacáté století ji kupodivu opomíjí…

Poprvé jsem se začala zabývat metabolickou typologií zhruba před pěti lety, když jsme se dozvěděla o mimořádných klinických výsledcích, kterých je tímto způsobem stravování možné dosáhnout. Tento přístup, který umožňuje u jednotlivých lidí určit jejich zcela specifickou potřebu výživy, mě fascinoval. Tím, že je možné navrhnout způsob stravování, který je doslova „šitý na míru“ jednotlivým lidem podle jejich individuálních biochemických potřeb a aktuálního zdravotního stavu, zároveň odhalujeme neuvěřitelný potenciál stravy a živin, kdy jakmile tělo začne dostávat správnou výživu, dokáže se samo uvádět do rovnováhy a léčit.

Ve své praxi pracuji s tímto systémem již mnoho let a jsem přesvědčená, že právě program Metabolic Balance® je zcela výjimečná metoda pro doporučení vhodné stravy. Na mnoha případech jsem měla možnost si ověřit, že je velmi úspěšná nejen pro dosažení optimální váhy, ale i při řešení či zmírnění nejrůznějších zdravotních obtíží: alergií, zažívacích poruch, chronické únavy, chudokrevnosti, obezity, hormonální nerovnováhy, náladovosti, špatné koncentrace, depresí, vysokého krevního tlaku, cukrovky, nízké hladiny krevního cukru, artritidy a dalších… Důležité ale je, že tento způsob stravování neodstraňuje pouze příznaky. Když pomocí stravy svou tělesnou chemii uvedete do rovnováhy a pokud vytrváte, vyvarujete se nejen nepříjemných potíží a nemocí, ale budete skutečně zářit a překypovat zdravím a významně se zlepší celková kvalita života!

Stravování, které je vstřícné k vašemu jedinečnému metabolismu, je jednoduchý, rychlý a spolehlivý způsob, jak se stravovat v souladu se svými skutečnými metabolickými potřebami a podle těchto potřeb měnit jednoduše a rychle svoji životosprávu.

Došla jsem k poznání, že na této cestě nejde jen o to jíst zdravě nebo zhubnout, ale že zároveň hledáme „něco“, co pro nás bude znamenat komplexní řešení „navždy“! Jídlo, které je zdravé, chutné, jídlo které dodává našemu tělu tryskající životní energii, zdraví, celkové omlazení, vnitřní krásu, svěžest, vitalitu, vnitřní klid a zároveň radost… a k tomu všemu nám otevírá nové životní možnosti, které bychom v jídle možná nikdy ani nehledali.

Mé zkušenosti a skutečná vůle toto vše najít mě dovedly k programu Metabolic Balance®, který v sobě, jako prozatím málokterý stravovací systém, spojuje tisíciletou moudrost starých civilizací se současnými medicínskými a vědeckými výzkumy, poznatky a zkušenostmi.

V průběhu uplynulých let let nacházím díky metabolicky vstřícnému způsobu stravování mnohem více než jen pouhé jídlo či ideální váhu… Respekt a vděk ke svému tělu, úctu k sama sobě, lepší spánek, více energie, poznání jak funguje moje tělo a také moje mysl, lepší zdraví…

Dnes už to konečně vím!

Dnes už vím, jak důležité je jíst to, co odpovídá jedinečné biochemii mého těla!

Dnes už vím, že když přizpůsobím stravu svému metabolizmu, osvobodím se od přejídání a zbavím se snadno chuti na sladké. Mé tělo si přirozeně udržuje svoji ideální váhu a já nemusím stále řešit, zda jsem zase nepřibrala.

Vím, jak si vybírat a kombinovat pro mě vhodné potraviny abych měla spoustu energie a chuti do života.

Vím, jak správně jíst, abych předcházela zažívacím potížím, únavě nebo alergiím.

Vím, které jídlo a které zásady dlouhodobě zlepšují funkci mého imunitního systému a podporují tak mé metabolické zdraví.

Vím, že správně a vstřícně metabolicky sestavený jídelníček, podporuje pozitivně můj hormonální systém a umožní mi tak  snadněji překonat úzkosti, deprese a změny nálad!

Dnes si konečně po mnoha letech užívám každý den, kdy se  cítím báječně ve svém těle, kdy pohled do zrcadla je, i přes můj přibývající věk (*nar. 1969), stále pro mě příjemný… Mohu se radovat z toho, že si bez námahy, jen tak mimochodem, udržuji svoji ideální váhu, a to i přes to, že jím naprosto „královsky“ a můj talíř obsahuje na chuť velmi lahodná a na pohled krásná jídla!

IMG_4574

A jak je to možné?

Vzhledem k tomu, že díky dědičnosti je náš metabolizmus zcela jedinečný, je těžké, ne-li nemožné, najít způsob stravování, který by byl vhodný pro každého. Potraviny, po kterých hubne vaše kamarádka, mohou u vás vyvolat nadváhu, únavu či dokonce nebezpečí onemocnění. Každý jsme totiž jiný a z toho je třeba i  vycházet.

Ale řešení zde je – a to pro každého! Jakmile totiž jednou určíte jak funguje váš metabolizmus, co za makroživiny a mikroživiny vám chybí nebo naopak čeho jíte moc a začnete jíst v souladu s tím, váš život už nikdy nebude jako dřív. Je to totéž, jako sundat si tmavou pásku z očí a začít vidět. Budete se jen divit, jak jste mohli tak dlouho žít bez tohoto zásadního sebeuvědomění, jak jste mohli tak dlouho „tápat“.

Ráda bych se s vámi podělila o to, co jsem v průběhu uplynulých let, díky metabolicky vstřícnému způsobu stravování a programu Metabolic Balance® našla. Překvapivě jsem našla mnohem více než jen pouhé jídlo či ideální váhu.

Přizpůsobením stravy skutečným potřebám svého těla jsem našla mnohem více…

 • Našla jsem skutečné zdraví! Během prvního půl roku, po úpravě stravy podle programu Metabolic Balance®, z mého života zmizely veškeré zdravotní neduhy v podobě drobných, vážnějších i dlouhodobých chronických onemocnění, jakými byly např. chronické migrény, vyšší hladina glukózy, chronický zánět močových cest trvající roky, akné či složité trávicí potíže, včetně dlouhodobé zácpy. To vše je nyní pryč. Díky změně stravy a jejímu protizánětlivému působení se totiž přirozeně zlepšil můj imunitní systém a tím se v krátké době zlepšilo celkově i mé zdraví!
 • Osvobodila jsem se od přejídání a zbavila se chutí na sladké! Tohle pro mě byl skutečný zázrak, protože až do svých téměř 40 let jsem byla totální cukrový závislák! Vždy jsem byla „na sladké“ a moje slabost pro cukr i nadále narůstala a vrcholu dosáhla ve chvíli, kdy jsem již jako maminka, „kradla“ tajně svým třem synům sladkosti, které dostaly k vánocům či narozeninám. Avšak již po 14 dnech na osobním jídelníčku Metabolic Balance jsem zjistila, že na sladké nemám prostě chuť! Překvapující bylo, že i ovoce mi připadalo až příliš sladké! Nikdy bych tomu nevěřila, ale stalo se to!
 • Zažila jsem obrovský nárůst energie a získala novou chuť do života! Stále častěji se mi stávalo, že jsem se během dne cítila naprosto „smrtelně“ unavená. Výraznější to bývalo po jídle, ale často se únava projevovala i dopoledne. Nemohla jsem vstát z postele, ploužila jsme se jako mátoha. Ale již po 14 dnech v programu Metabolic Balance®  jsem přestala,  jako mávnutím proutku, tuhle šílenou únavu cítit! Ba naopak, byla jsem „nabitá jako baterka“ po celý den, od brzkých ranních hodin až po půlnoční čas. Velmi oceňuji, že mám nyní vždy dostatek energie na vše, co ve svém životě prožívám a co mě baví… Vstávám brzy, spát chodím celkem pozdě, celý den jsem v plném pracovním nasazení – a taková ta nezdravá únava, která mě provázela, je pryč! Během dne mám spousty energie, večer krásně usínám, spánek je osvěžující, a rána se nemohu dočkat, protože se už zase těším na svoji skvělou „metabolicky vstřícnou snídani“ 🙂
 • Zlepšilo se mé trávení, zmizely zažívací potíže! S trávením jsem měla celkem problémy (pálení žáhy, nadýmaní, únava po jídle, žlučníkové a žaludeční záchvaty končící i  hospitalizací). Navíc jsem od dětství hodně trpěla na zácpy, které byly velmi obtěžující (ono také nebylo divu, s takovým množstvím sladkostí!). Poté, co jsem přizpůsobila stravu potřebám svého těla, zcela vymizel problém s nadýmánín, přestala mě po každém jídle pálit žáha, zmizely bolesti žaludku a žlučníkové záchvaty se již neobjevily. Zhruba po 3 měsících se mi krásně upravila i peristaltika střeva. Vše se tak nějak bez větší námahy zlepšilo 🙂
 • Začala jsem intenzivněji prožívat radost! Po třicítce jsem se cítila často psychicky dost „dole“. Práce, velká rodina, stres, přetaženost… Mívala jsme deprese, byla jsem hodně náladová a čím dál tím častěji „vybuchovala“. Změna stravy mi však pomohla překonat výkyvy nálad a deprese, přinesla mi lepší psychickou stabilitu a celkovou spokojenost. Ono to totiž vše spolu souvisí.
  – Nový jídelníček mě „přinutil“ o sebe více pečovat, kdy jsem si dělala stále častěji radost v podobě dobrého, pro mě vhodného jídla. A měla jsem z té přípravy a následného hodování opravdu velkou radost.
  – Navíc, tím, jak jsme zhubla, vylepšilo se také moje sebe-vědomí, začala jsme si sama sebe více vážit. Díky pozornosti, kterou jsem musela věnovat přípravě správné stravy, jsem se naučila věnovat zároveň více pozornosti i svým dalším potřebám.
  – Přestala jsem se „zanedbávat“, jak už to u nás žen “pečovatelek“ často bývá a každý den si připravím něco, čím pečuji sama o sebe. Příprava správného jídla byla tím zázračným prvním „spínačem“, díky kterému prožívám nyní ve svém životě mnohem intenzivněji svoji vnitřní radost a spokojenost, protože vycházejí ze mě samotné 🙂
  – Výsledky a změny, které vnímám a vidím nejen na svém těle a ve své duši, ale i u mých nejbližších či u klientů, které od roku 2010 touto změnou provázím, jsou skutečně ohromující a mnohdy až “zázračné”!  A tak, při každém dalším setkání s úspěchy svých klientů, mohu prožívat dvojnásobnou radost a uspokojení. První proto, že mohu „inspirovat“ a pomoci k pozitvní změně dalším lidem a druhou,  když vidím to kouzlo, kdy správně nastavené jídlo dokáže pozitivně ovlivnit kvalitu života každého z nás.
 • Našla jsem nový životní stylMetabolic balance není dieta, ale životní styl! Strava podle jedinečné biochemie vašeho těla nabízí komplexní přístup k budování zdraví. Spoléhá na přirozenou vrozenou inteligenci těla. Změnou stravování tak přirozeně v mém životě vyplynuly i nové priority, kdy vím jak je důležité věnovat plnou pozornost skutečným potřebám svého těla a duše současně, rurku v uce. Převzala jsem odpovědnost za to jak se cítím, za své zdraví, za to, jak vypadám… Vím, proč je důležité jíst opravdu dobře, a proč mi stojí za to, věnovat tomu, co jím, opravdu pečlivou pozornost. Vědomé jídlo je pro mě tím nejlepším životním stylem.
 • Prožila jsem poznání! Po dlouhých letech hledání v oblasti stravování jsem zakusila jaké to je vše znovu plně „vnímat“ a být v příjemném souladu nejen se svým tělem, ale i s tím, kdo skutečně jsem. Za nejcennější považuji to, že jsem se naučila znovu rozumět a naslouchat svému tělu. Kouzlo vzájemné synergie zde funguje naprosto ukázkově. Naučte se jíst chytře a správně a změní se vám celý život!
 • Objevila jsem svůj nový osobní potenciál! S vnitřním pročištěním a biochemickým vybalancováním těla, přišel automaticky i veliký nárůst životní energie, včetně „hmatatelného“ pročištění hlavy/ mysli. Díky tomu mohu dnes s hlubokou vděčností zažívat nový potenciál neutuchající tvořivosti, chuť dále se vzdělávat a studovat, sdílet své zkušenosti s druhými a být sama sobě i druhým inspirujícím průvodcem na cestě za harmonií tělesnou i duševní. A to vše společně mi přináší hluboké a krásné životní naplnění a radost!

IMG_2410

Ale vždycky to tak nebylo! Nebyla jsme vždy štíhlá podle svých představ a nebylo mi tak dobře jako dnes!

Nebyla jsme vždy štíhlá podle svých představ! Váha mi skákala nahoru, dolů. Vzpomínám si, jak jsem byla stále strašně unavená, chtělo se mi spát i během dne. Moje tělo i dušička byly „bez lesku“, „bez životní energie“. Prostě a jednoduše jsem se necítila dobře sama se sebou ve svém vlastním těle. Mé tělo bylo pro mě doslova cizincem, kterému jsem ani trochu nerozuměla…

Vždycky jsem nevypadala tak, jak vypadám dnes!

Před Metabolic balance jsem nebyla štíhlá

Před Metabolic Balance jsem nebyla štíhlá

Není to tak dávno, co jsem vážila o 13 kg víc, než nyní a žádným způsobem se mi nedařilo zhubnout! Cítila jsme se naprosto zoufalá a hlavně bezmocná! Ať jsme dělala cokoli, zkoušela jakoukoli dietu, stále jsem nabírala na váze a můj pohled do zrcadla, kdy se navíc začala projevovat i tolik obávaná celulitida, nebyl ani trochu uspokojivý. Nosila jsem raději volné oblečení, na obličeji vrstvy make-upu, protože neutěšený vnitřní stav těla se projevoval negativně i na mé pleti…

Opravdu jsem netušila, co si s tím počít. Vyzkoušela jsem mnoho různých diet. Avšak zhubla jsem vždy jen 2-3 kila a obratem vše zase nabrala! Byla jsem strašně unavená, chtělo se mi pořád během dne spát, ráno jsem nemohla vstát z postele. Měla jsem často deprese, úzkosti, divné nálady, emocionálně jsem se cítila velmi nestabilní a pořád se mi nedařilo najít tu harmonii, o které se všude tolik psalo a po které jsem tak moc toužila! To jsem tenkrát ještě netušila jak moc může strava ovlivňovat to, jak se cítíme psychicky!

K přibývající, kilům se navíc začaly připojovat i nejrůznější zdravotní obtíže, které vyvrcholily nesnesitelnými migrénami, roky trvajícím  chronickým zánětem močových cest a zvýšenou hladinou krevního cukru! V mých 40 letech! Co s tím mám proboha dělat??? Jak z toho ven? Copak nic, opravdu nic nezabere? Copak se už nikdy nebudu cítit fajn ve svém těle?

Kdy jsem se vlastně naposledy cítila dobře ve svém těle a ráda se na sebe podívala do zrcadla a měla ze sebe dobrý pocit?

Já ale nechci takhle „uvadat“ a stárnout!

Takhle to prostě nejde dál, říkala jsem si každý den, avšak nic se neměnilo, protože jsem prostě nevěděla, JAK to změnit Váha i nadále plíživě narůstala, zdravotní stav se nelepšil a já se cítila jako neforemný a unavený hroch bez energie!

Před Metabolic balance

Před Metabolic Balance

Až to jednoho dne přišlo! Mohla za to moje kamarádka Věra ze střední školy!

Věra mě inspirovala

Moje kamarádka Věra byla mojí inspirací, přivedla mě k programu Metabolic Balance

V té době jsem zrovna držela nějakou děsně přísnou detoxikační dietu. Telefonovala jsem si s mojí blízkou kamarádkou, která žije ve Švýcarsku a ona ve stejné době dodržovala tenkrát pro mě neznámý německý program na úpravu metabolizmu, který vychází z metabolické typologie, individuálního zdravotního stavu a jedinečného biochemického nastavení těla.

Když jsme to spolu probíraly po telefonu a ona mi nadšeně vyprávěla o své „dietě“, měla jsem o tom všem trochu pochybnosti. Říkala jsem si: „No, jasně! Bůh ví, co musí jíst za nějaké koktejly!“

Po měsíci Věra přijela na návštěvu do Prahy na návštěvu a když jsme se setkaly, zůstala jsem stát s otevřenou pusou! Téměř jsem ji nepoznala! Vypadala o 20 let mladší, štíhlá, krásná holka jako z obálky časopisu. Vypadala jako kdysi na střední. A změna, která se odehrála v její celkové energii, mě zcela vyrazila dech! Zářila doslova jako „nabitá baterka“! A to vše byl zcela přirozený výsledek restartu jejího metabolizmu, na základě dokonale sestaveného jídelníčku, který byl zacílen přesně na potřeby jejího těla.

A naproti tomu jsem stála já, po 3 týdenní drsné detoxikační kůře, vyhladovělá, vyčerpaná a vynervená a jen o pár kilo lehčí! A právě tohle setkání s Věrou (na obrázku) rozhodlo o tom, kam se bude můj další život ubírat! Ona byla tou mojí inspirací, ona mě přivedla k programu Metabolic Balance.

Tohle chci taky a hned! Ať to stojí, co to stojí!

Ať to stojí, co to stojí! Chci také takhle skvěle vypadat, chci také tak zářit! Chci se cítit také tak baječně ve svém těle a s radostí na sebe koukat do zrcadla, chci vypadat zase jako “na střední”!

Ano, to byla má prvotní (možná trochu povrchní) motivace, ale pro nás ženy, je to většinou ten nejsilnější prvotní impuls! Postupně se však má motivace proměňovala a kultivovala s tím, jak se přirozeně pročišťovalo vnitřní prostředí mého těla a s ním se přirozeně začala čistit a měnit i má mysl.

Nyní je mojí nejhlubší motivací projevovat skutečný respekt jedinému tělu, které mám. To mohu dělat tím, jako potravu mu dopřávám. Přeji si totiž udržet své tělo v co možná nejlepším stavu až do vysokého věku! Vždyť je to můj jediný „dopravní prostředek“ v tomto životě a tak si zaslouží tu nejlépe vyladěnou „palivovou směs“, co mu jsem schopna poskytnout.

A tak se stalo! Po rozhovoru s Věrou, která mě podrobně popsala průběh programu Metabolic Balance, který ve Švýcarsku dodržovala pod vedením nutričního terapeuta, jsem sedla k počítači a po důkladném googlování jsem vyhledala poradce Metabolic Balance u nás v Čechách a začala hned s přípravami podkladů – vyplnila jsem se osobní registrační formulář (zdravotní anamnézu, stravovací zvyklosti apod.), zašla si na odběry, zaplatila částku za program a nedočkavě čekala na svůj osobní jídelní plán.

Začala jsme hned následující den, jak jsem svůj osobní jídelníček obdržela. A zažila jsem naprosto NEUVĚŘITELNÝ EFEKT! KONEČNĚ! NĚCO CO OPRAVDU FUNGUJE! A MÁ TO SVOJI LOGIKU! Naprosto neotřesitelnou logiku! Navíc je to cítit a vidět na vlastním těle již po prvních 30 dnech! A jím pouze přirozené potraviny! Žádné potravinové doplňky, žádné koktejly – ale skutečné jídlo z normálních, běžně dostupných potravin! Vše si mohu koupit v obchodě nebo v prodejně se zdravou výživou. A hlavně – vůbec nehladovím!

Ovesné lívance s meruňkami a jogurtem nemají chybu - metabolic balance

Ovesné lívance s meruňkami a jogurtem nemají chybu – program Metabolic Balance

A tak bylo rozhodnuto!

Protože jsme od roku 2005 působila jako terapeut na klinice Cordeus – centrum trvalého zdraví, rozhodla jsem se proto rozšířit svoji odbornost a absolvovala jsem úspěšně certifikační seminář pod vedením zakladatele Metabolic Balance MUDr. Wolf Funfack. A musím říci, že do této práce jsem se opravdu „zamilovala“ a věděla jsem, že tohle je ten „vztah na celý život“!

Program metabolic Balance® změnil naprosto celý můj život a vzápětí i život celé mé rodiny, kterou jsem rovněž zasvětila do tajů metabolicky vstřícného stravování! Absolvovala jsem další odborná školení z oblasti výživy a začala inspirovat a provázet své klienty, kteří měli zájem o podobné výsledky, procesem úpravy váhy a obnovy zdraví! Úspěchy byly a jsou obrovské, mnohdy až pozoruhodné…

Tak na svém těle program úspěšně absolvovala i moje maminka (nar. 1943), která zhubla krásných 18 kg a po 6 měsících vysadila polovinu léků, nebo všech našich 5 dětí, kterým je nyní jasné, jak se mají stravovat, aby podporovali dlouhodobě své zdraví a mohou se tak vědomě a informovaně rozhodovat, jak se svým tělem dnes i v budoucnu „naloží“.

Pro program Metabolic balance jsem nadchla celou rodinu

Pro program Metabolic Balance jsem nadchla celou rodinu

Chcete to také? Co pro to můžete udělat?

Nejdříve je třeba abyste se rozhodli, že tohle, co popisuji, chcete také… 

Jde o to jíst skutečné jídlo správným způsobem a pochopit, že na tom, co tělu dáváte, opravdu záleží. Je to zkouška respektu k jedinému tělu, které kdy budete mít. 

Platí to, že jakmile jednou poznáte svoji metabolickou individualitu a tím i vhodnou stravu, všechno se změní. Náhle jste to totiž vy, kdo je v sedle a už nejste vydáni jídlu napospas. Vhodná výživa už není věčný problém a jídlo není váš nepřekonatelný protivník. Když víte, která potrava jedinečným způsobem podporuje činnost vašeho jedinečně fungujícího těla, stane se jídlo snadným i příjemným. A vy konečně přestanete tápat a získáte návod na celý život!

Mandeláda s jahodami podle Metabolic balance

Mandeláda s jahodami podle programu Metabolic Balance

Zkuste si představit ten skvělý pocit, když jdete do obchodu a poprvé správně a poučeně vybíráte potraviny a nehádáte, co je pro vás a vaši rodinu dobré a co ne. Představte si tu svobodu, kterou náhle zažijete, až budete s jistotou vědět, po kterých jídlech se cítíte skvěle a jste plni energie po celé hodiny. Jezte chytře, zhubněte a omládněte!

Jakmile jednou určíte svůj metabolický typ a to, jak funguje vaše jedinečná biochemie a začnete jíst v souladu s ní, váš život už nikdy nebude jako dřív. Je to totéž, jako sundat si tmavou pásku z očí a začít vidět. Budete se divit, jak jste mohli tak dlouho žít bez tohoto zásadního sebeuvědomění.

Naučíte-li se jíst vstřícně vůči svému metabolizmu, rozkvetete a omládnete! A to stojí určitě za to!