Milá Báro, (dovoluji si takové familiární oslovení, protože po čtení vašich stránek, receptů a emailů mám pocit, že vás vlastně znám), když jsem se v létě rozhodla zkusit změnit svou váhu, měla jsem toho za sebou už hodně – v průběhu let jsem vyzkoušela všechno možné – dělenou stravu, různé potravinové doplňky, keto dietu, hubnutí pod lékařským dozorem, půsty, manu a už vlastně ani nevím co všechno. Vždy jsem docílila úspěchů, dokázala jsem zhubnout, ale problém je pak váhu udržet. Naposledy jsem zhubla opravdu hodně, když jsem odjela na 2,5 roku do zahraničí a zcela změnila svůj život – fyzicky jsem pracovala, a do Čech se vrátila opravdu ve formě. Jenže to je už pět let, pomalu mi bude 50 let, vrátila jsem se k sedavému zaměstnání a také nastala spousta stresů v životě, a výsledkem bylo, že jsem dosáhla neuvěřitelné váhy 105 kg – svého životního maxima.

Něco málo jsem zhubla, ale opravdu to bylo těžké. Moje sestra mi předplatila časopis Dieta a Kondice, a tam jsem našla zmínku o Metabolic Balance®. Postupně jsem sbírala informace a procházela internet, a protože jsem byla fakt nechutně tlustá, nechtěla jsem už nikam chodit, měřit se a vážit se … Tak jsem si vybrala váš program metabolic balance® on-line. Uvedla jsem, že chci zhubnout 15 kg – váha v dotazníku byla 99 kg, ale když jsem začínala, tak jsem měla 101 kg.

Dnes jsem 74. den v programu, 11. týden, zhubla jsem 15,2 kg.
Rozhodla jsem se, že přidám ještě 20 kg.

Hubneme podle metabolic balance

Co pro mě bylo těžké? Určitě ty první dva dny, pro které jsem si vybrala brambory a rýži. Bylo mi neuvěřitelně špatně.

Jsem beran – do všeho jdu po hlavě, mám vůli, dokážu si spoustu věcí zakázat a dodržím je. Ale když jsem viděla svůj jídelní plán, měla jsem poprvé v životě pocit, že to nezvládnu. První týdny jsem se neustále honila za jídlem – kde sehnat sójové výhonky, shiitake, hlívu apod. Dokonce jsem si koupila klíčidlo, ale poté, co mi dvakrát zplesnivěly klíčky, tak jsem to vzdala. Pořád jsem stála u plotny – pořád jsem vařila nebo myla nádobí, byla jsem nervózní, že něco poruším…

Dnes už se tak netrápím, našla jsem totiž systém, který mi vyhovuje. Uvařím na dva dny dopředu, nakoupím v internetovém obchodě (kde mají oranžové papriky a chřest vždycky), zbytek na trzích a v GoFresh.

Moje hříchy – za 74 dní v programu jsem jednou vypila kávu před snídaní (zcela vědomě), jednou jsem si po obědě dala 2 kávy místo jedné a jednou jsem porušila pravidlo jenom 2 vejce týdně (byla jsem nemocná a neměla sílu cokoliv jiného sníst).

Takhle napsané se mi to jeví celkem fajn, že to není zase taková hrůza. Chuť na sladké se mi občas dostaví, řeším to o víkendu – upeču si povinné jablko v troubě s kakaem, skořicí a máslem ghí – a jsem zcela spokojená.

Dost často čtu vaše články a recepty, vracím se k radám ze začátku, studuji dokola jídelní plán (alespoň jednou týdně), a stále důsledně zapisuji jídlo a pití – to je opravdu fajn, pomáhá mi to. Na některé potraviny ze seznamu jsem rezignovala (například ovčí mléko….), ale jinak se snažím měnit ingredience, a to tak, že mám fazolkové období, špenátové období, chřestové období a tak – to je hlavně kvůli tomu, abych neplýtvala a nevyhazovala potraviny.

Tak to je asi tak všechno. Ráda bych vám poděkovala za podporu, vaše emaily a recepty, a pokračuji dále ve 2. fázi.

Pěkný slunečný den. Petra K.