Také máte často pocit, že ať děláte, co děláte, nedaří se vám dosáhnout ideální váhy a osvobodit se od přejídání? Máte zkušenost s tím, že i když jíte zdravě, chybí vám energie a chuť do života? Nedaří se vám odstranit zažívací potíže, únavu či alergie? Je Váš imunitní systém oslabený? Zažíváte úzkosti, deprese a změny nálad?

Jen málo co v životě přináší takovou svobodu jako určení našeho metabolického typu, jen málo co je tak důležité jako poznání, které potraviny a jejich kombinace nám umožní žít naplno.

Většina  z  nás byla po celý život do jisté míry zotročena jídlem. Protože to, co jíme, neuvěřitelně ovlivňuje všechny aspekty našeho bytí – jak vypadáme, jek se cítíme, naši výkonnost, kvalitu emočních prožitků, zda jsme zdraví anebo onemocníme, rovněž i kvalitu spánku a povahu našich snů.

Když ale nevíme, jak na nás určité potraviny působí, stává se jídlo každodenním bojem. Bojujeme  s rostoucím břichem, bojujeme abychom byli spokojení nebo abychom se aspoň cítili přijatelně.

Jakmile poznáte svoji metabolickou individualitu, všechno se změní. Náhle jste to vy, kdo je v sedle a už nejste vydáni jídlu napospas. Vhodná výživa už není věčný problém a jídlo není  váš nepřekonatelný protivník. Když víte, která potrava jedinečným způsobem podporuje činnost vašeho těla, stane se jídlo snadným i příjemným.

Představte si ten skvělý pocit, až půjdete do obchodu a poprvé budete správně a poučeně vybírat potraviny a ne pouze hádat, co je pro vás a vaši rodinu dobré a co ne.

celerovo-mrkov-tofu pomazánka metabolic balance

Představte si tu svobodu, kterou zažijete, až budete s jistotou vědět, po kterých jídlech se cítíte skvěle a jste plni energie po celé hodiny.

Není to skvělé přesně určit, co máte jíst, když vás čeká obchodní jednání, tenisový zápas, zkouška nebo dlouhý výlet? Co může být důležitější než vědět, která strava vám umožní vydržet velké napětí v práci, užívat si dětí, věnovat se koníčkům, psát román nebo pracovat dlouho do noci?

Jakmile určíte svůj metabolický typ a začnete jíst v soulad s ním, váš život už nikdy nebude jako dřív. Je to totéž, jako sundat si tmavou pásku z očí a začít vidět. Budete se divit, jak jste mohli tak dlouho žít bez tohoto zásadního sebeuvědomění.

The Metabolic Typing Diet – William Wolcott & Trish Fahey

© Barbora Wolfová Balcarová – Metabolic Balance

Použití textů a fotografií:

Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje a s mým osobním souhlasem
Pro online média — možné je použít pouze úvodní čast textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na web www.vitalnienergie.cz s mým osobním souhlasem