Za pár let mi bude 70 let a jsem věčná dietářka, což není nejlepší východisko pro hubnutí. Celý svůj dlouhý život (cca od 16 let, kdy jsem vážila něco málo pod 70 kg) buď držím dietu, nebo tloustnu. Někdy po šedesátce jsem se na to trochu vykašlala, řekla jsem si, že už tak moc nezáleží na tom, jak vypadám, že je důležitější, abych byla zdravá. Hodně jsem se pohybovala, jedla dle svého názoru zdravě a… pomalu přibírala. Na váhu jsem radši nelezla. Trest časem přišel: při kontrole mi byl zjištěn dost vysoký cholesterol a leccos další nebylo v pořádku. A váha se blížila k devadesátce (měřím 170 cm). Začala jsem zoufale pátrat, jak by se ještě dalo zhubnout, protože už jsem neúspěšně zkusila skoro vše. A jako to dopadlo se dočtete dál…

V té době jsem při internetovém pátrání narazila na zkušenosti klientů s programem Metabolic Balance® a zjistila, o co jde a dost mě to vyděsilo. Jíst jen 3x denně? A žádné přílohy, pořád jen žitný chleba?! A tak malé porce? To se prostě nedá vydržet. A co jako potom? Zas to všechno přiberu jako vždy? Kašlu na to! Jenže červíček hlodal…

Pak přišlo povánoční vážení: další 2 kg navíc! No tak jsem se do toho dala, víc než hladu jsem se totiž bála nemocí.

Začátky byly těžké, ale nikoliv nepřekonatelné. A velmi brzy se začaly dít zázraky. Kila začala odpadávat rychleji než kdy v minulosti. To mě tak nadchlo, že jsem všechna úskalí vydržela a jedu dál.

Podle svého osobního jídelního plánu už jím téměř 3 měsíce, což na kila znamená -13 kg a -14 cm v pase a snížení opravdu vysoké hladiny cholesterolu k normě, aktuálně bez léků.
Mám daleko více energie, která mi dříve chyběla.
Myslím, že výsledky mluví za všechno.

Metabolic Balance® pro mě však zdaleka neznamená jen nějaké odříkání. Většina jídel mně tak moc chutná, že mám často pocit, že vlastně mlsám. A nemám chutě na sladké! Něco dříve nepředstavitelného. Vlastně mám dojem, že sladkostí mám dost: ovoce po jídle mi ho totiž krásně nahradí.

A na závěr jedno přiznání: o Velikonocích měla moje strava hodně daleko k mému rozpisu, bohužel, nebylo to tak úplně plánované. Po pěti dnech jsem se zvážila a váha byla stejná jako před svátky! Neuvěřitelné. Ale už to nechci pokoušet, velmi ráda jsem se vrátila ke svému metabolickému stravování, nebylo mi totiž z toho hodování nejlépe.

Takže za mě jednoznačně doporučuji metabolické stravování a rovněž moji skvělou poradkyni Báru Balcarovou, ke které si chodím pro rady i pro povzbuzení.

Děkuji – Markéta Š.