Nejčastěji vás to přepadne na jaře. Říká se tomu jarní únava, ale příznaky mohou být velmi rozdílné. Chronické, dlouhé týdny trvající vyčerpání, zažívací problémy,přibírání na váze, opakovaná nachlazení, ekzémy, bolesti hlavy. Můžete také cítit nesoustředěnost, mrzutost, deprese… To všechno mohou být signály, že váš organismus je přetížený a říká si o celkovou očistu! Málokdo však tomuto zoufalému volání těla věnuje pozornost.

Pokud by podobné příznaky vykazoval např. váš automobil, bez váhání byste se tomuto problému věnovali a udělali maximum pro okamžitou nápravu, protože víte, že jinak dál „nepojedete“. Pojedete-li tedy autem, kterému upadne kolo, nejprve závadu opravíte a teprve potom budete pokračovat v cestě.

Se sebou samými však zacházíme podstatně hůř než s věcmi jichž jsme majiteli. Z nějakého neznámého důvodu se totiž domníváme, že naše tělo bude bez patřičné pozornosti, oprav a péče fungovat jako švýcarské hodinky… Ač nám postupně upadávají různé, životně důležité „součástky“, my děláme „ jako že nic“ a snažíme se „jet“ na plné obrátky stále dál – k naší smůle někdy i mnoho let! Avšak bez koleček, bez paliva, bez oleje, se zadřenými písty a motorem…

Nabízí se jednoduchá otázka

Jak ještě dlouho lze „jet“či fungovat na takto zanesený a rozbitý systém nebo na zcela vybité baterky???Pokud „nezastavíte“ a vše „neopravíte“, jak to může skončit??? Kolik rezervní energie v našich tělech ještě zbývá???

Co tedy s tím?

Jako je nezbytné pro další „cestování“ opravit závadu u auta, stejně tak a mnohem důležitější je opravit a pročistit systém v těle.
Pokud jste vážně přemýšleli o jarním úklidu nečistot z vašeho těla, ale nevíte moc jak na to, zkuste zařadit do svého denního režimu následující jednoduchá doporučení:

Nechte odpočinout své trávení a pročistěte si tlusté střevo

Určete si 1 den v týdnu pro půst nebo jezte místo půstu pouze syrové ovoce. Tento den začněte zaječickou minerální vodou, která vám pomůže pročistit střeva. Jezte pouze 3x denně. Omezte tmavé maso a ponechte si větší podíl drůbeže a ryb ideálně v kombinacích s čerstvou zeleninou a 100% celozrnným žitným chlebem. Do jídelníčku zařaďte kvalitní, panenské oleje v BIO kvalitě a lijte si je i na vařené jídlo. Omezte mouku a výrobky z ní (kromě žitného chleba), omezte kravské mléko a výrobky z něj (zařaďte kozí a ovčí čerstvé sýry a kefíry), rafinovaný bílý cukr vyměňte za přírodní sladidlo typu agáve sirupu, standardní sůl vyměňte za sůl himalájskou a mořskou a střídejte je.

web_shutterstock_18223576175

Zavlažujte a proplachujte své tělo zevnitř

Podpořte svůj pitný režim, který pomáhá při odplavování nečistot z vašeho těla a urychluje tak látkovou výměnu. Během dne pijte pouze čistou vodu, vysaďte všechny sladké komerční nápoje včetně džusů. Kávu a čaj zařaďte pouze v době po hl. jídle.

Buďte co nejvíce venku, na čerstvém vzduchu

Co nejčastěji vyrazte do lesa, na procházku podle řeky, nebo do hor. Lepší očistu organizmu docílíte při vyšší fyzické zátěži, jako je několikahodinová horská túra, běh lesem, lyžování, jízda na horském kole nebo letní plavání v přírodních podmínkách. Ovlivní to pozitivně nejen váš fyzický stav, ale i vaše unavené nervy. Vzduch, což není obecně známé je nejen médiem, které nás trvale zásobuje kyslíkem, ale jedná se i o velice významný zdroj dusíku. Dusík ze vzduchu je nezbytný pro tvorbu většiny biochemických pochodů v těle a jedná se o velice významnou složku vzduchu nutnou pro zachování zdraví.

Relaxujte na těle i na duši

Vycházejte hlavně z pravidelného pohybu, nejlépe v přírodě a relaxačních technik, od meditace, přes masáže, návštěvu divadla po poslech krásné hudby, která u vás vyvolává zklidnění a ztišení.

web_shutterstock_88490455 (1)519

Klamali bychom vás slibem, že po jednom nebo dvou krátkých cyklech „očistné“ kůry“ zbavíte organizmus všech nahromaděných „nečistot“. V žádném případě však není úsilí,věnované realizaci krátkodobých postupů, na škodu. Vždy přináší posun a zlepšení do vašeho života. Pocit znovuzrození se projeví nejen na vaší tělesné schránce, ale i na vaší duševní harmonii a zvýšené pracovní výkonnosti.

Aby vaše tělo opět zářilo zdravím a vaše mysl byla opět svěží a bystrá… Díky detoxikaci najdete ztracenou energii a nový „drive“ do života!

Barbora ?

© Barbora Wolfová Balcarová – Metabolic Balance

Použití textů a fotografií:

Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje a s mým osobním souhlasem
Pro online média — možné je použít pouze úvodní čast textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na web www.vitalnienergie.cz s mým osobním souhlasem