V tomto článku se dozvíte, proč je dobré čas od času absolvovat analýzu těla a jaké „skryté“ nedostatky vám může tato analýza pomoci odhalit a následně tak být pro vás inspirací k včasným zlepšením a změnám ve stávajícím životním stylu.

Stále častěji se ve své praxi setkávám s lidmi, kteří by se rádi dozvěděli více o tom, jak pomoci svému tělu na cestě k dobrému zdraví, optimální váze a jak podpořit nárůst celkové vitality. Skvělým začátkem je udělat si dobrý přehled o svém těle a o tom, co se v něm skutečně odehrává. Díky analýze složení těla je možné se o svém těle dozvědět mnoho informací, z nichž některé vám mohou pomoci odstranit zdravotní problémy nebo jim dokonce předejít. A to určitě stojí za to!

DSC_0254

9 důvodů proč je tato diagnostika důležitá a proč ji pravidelně absolvovat?

 1. Zjistíte, zda je poměr tuku, svalů, vody a dalších látek ve vašem těle správný.
 2. Zjistíte, zda vaše zdraví neohrožuje nebezpečný viscerální tuk.
  Neviditelný, ale o to více nebezpečný! Je uložen mezi orgány, proto se mu také říká útrobní. Tlačí na ně a vylučuje do těla škodlivé látky. K vysokému útrobnímu tuku se váže i zvýšený LDL cholesterol, tedy zvýšené riziko infarktu, mrtvice, nemocí cév a srdce. Dochází i k metabolickým poruchám, včetně diabetu.
 3. Kolik je vám let a na kolik si myslíte, že se cítí vaše tělo?
  Analýza vám pomůže odhalit i váš metabolický věk! Dá se říct, že metabolický věk určuje skutečné stáří organismu. Je-li např. váš metabolický věk nižší než kalendářní, je to dobře – zde platí čím méně, tím lépe. V pořádku je, i pokud obě hodnoty souhlasí. Pokud je však váš metabolický věk vyšší než kalendářní, nastává problém. Může to být o pár let, ale dokonce i o několik desítek let. Řešení není složité, ale nikoli snadné – je třeba zlepšit svůj životní styl, změnit způsob stravování a zvýšit poměr svalové hmoty na úkor tuku.
 4. Zjistíte stupeň bazálního metabolizmu
  Měřením zjistíte spotřebu energie vašeho organismu za 24 hodin v naprostém klidovém režimu, jak fyzickém tak duševním. Jakákoliv činnost fyzická i duševní (např. i emocionální vypětí) tuto energetickou spotřebu úměrně zvyšuje. Čím je člověk aktivnější, tím se tento podíl na denní energetické spotřebě zvyšuje. Minimální příjem kalorií je opravdu extrémní hodnota, která slouží jen pro představu, pod jakou hranici byste se nikdy neměli dostat.
 5. Zjistíte základní stav jednotlivých partií v těle
  pas, boky, stehna… a jejich optimální obvody.
 6. Ověříte si, zda je vaše strava správně nastavená.
 7. Pomůže vám odhalit, zda vám nehrozí zdravotní problémy.
 8. Získáte ucelené informace o vnitřním stavu svého těla.
 9. Zjistíte, zda je vaše aktuální hmotnost optimální? 
  Po zvážení budete vědět, jakou hmotnost byste si měli ideálně udržovat. Mimo aktuální hodnoty vám tělesný analyzátor může ukázat i hodnoty, které jsou pro vaše zdraví a konstituci optimální, což pro vás může být významnou inspirací a motivací jak začít změnu směrem k získání ideální váhy a skutečného zdraví!

OBJEDNEJTE SE NA TĚLESNOU ANALÝZU JEŠTĚ DNES

Pokud vám tedy záleží na vašem zdraví a rádi byste jej jakkoli podpořili, je nutné mít v první řadě dobrý přehled o svém těle a o tom, co se v něm odehrává. K tomu není vždy nutná návštěva lékaře či drahé, speciální vyšetření. Tělesná analýza je metoda rychlá, jednoduchá, neinvazivní, nebolí a může významným způsobem pomoci předcházet i vážným zdravotním problémům.

Co vás čeká?

Nejprve zadáme pár dat do počítače, změříme vaše objemy pasu, boků a stehen a potom už jenom 30 sekund postojíte naboso na přístroji Tanita. Potom se všechny informace přenesou do počítače a my vám vysvětlíme vaše výsledky a upozorníme na případná zdravotní rizika.

V okamžiku, kdy se dozvíte, že některé parametry nejsou v pořádku, je možné leccos zvrátit a změnit k lepšímu, hlavně v počátcích. Následné setkání s odborníky, do jejichž kompetence zjištěný problém náleží, vám může pomoci určit, kterým směrem věnovat aktuálně pozornost na cestě za zlepšením stávajících parametrů (např. optimalizace výživy s výživovým poradcem, výběr vhodného cvičení při konzultaci s trenérem, nebo práce s pohybovým aparátem s fyzioterapeutem apod.).

Jakým onemocněním lze předejít pravidelným sledováním % tělesného tuku?

Měření hmotnosti (tedy pouhé vážení) samo o sobě pro přesné posouzení zdraví či fyzické kondice nestačí, protože nerozlišuje kilogramy, které pocházejí z tuků a ty, které pocházejí ze svalové hmoty. Každý potřebuje nějaký tělesný tuk, ale příliš mnoho tuku vede k obezitě a s ní souvisejícím méně i více závažným zdravotním obtížím. Obezita je přímo spojována s diabetem typu II a vysokým krevním tlakem (hypertenzí), je rizikovým faktorem, který přispívá ke kardiovaskulárním onemocněním, poruchám spánku, depresím, artritidě, osteoporóze, onemocnění žlučníku, některých formám rakoviny, alergiím, ekzémům apod.

Vykročte tak na cestu za skutečným zdravím a prodlužte svůj život o pár let!

Informovanost a sledování poměrů % tělesného tuku a svalové hmoty může pro vás být nejen skvělým motivační nástroj při úpravě stravování, držení diety nebo volbě vhodného cvičebního programu, ale v případě jakéhokoli chronického degenerativního onemocnění i nástroj rozhodující pro celkové posouzení a další léčbu stavu.

Neodkládejte tedy tuto jednoduchou kontrolu těla a nechte si ještě dnes udělat svoji osobní tělesnou analýzu.

OBJEDNEJTE SE NA TĚLESNOU ANALÝZU JEŠTĚ DNES

Tanita tělesná analýza

Tanita tělesná analýza

© Barbora Wolfová Balcarová – Metabolic Balance

Použití textů a fotografií:

Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje a s mým osobním souhlasem
Pro online média — možné je použít pouze úvodní čast textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na web www.vitalnienergie.cz s mým osobním souhlasem