Dnes jsem si pro vás připravila jednu naprosto dokonalou polévku, která vám podlomí kolena! Je rychlá, sytá a neskutečně dobrá! Základem jsou kuřecí prsíčka a zelenina. Já si dnes zvolila jako hlavní druh zeleniny brokolici. Za prvé ji miluji, za druhé ji mám v plánu a za třetí jsme ji potřebovala zpracovat! Volba byla skvělá. Můžete ale využít jakoukoli jinou zeleninu. S drůbežím masem se bude krásně pojit třeba květák, cuketa, umím si představit dýni, tuřín nebo i špenát, pórek, řapíkatý celer či jakoukoli kořenovou zeleninu. Nebojte se experimentovat. K drůbežímu krému se zeleninou se parádně hodí jako koření šafrán, který krásně voní a polévku krásně zabarví a muškátový oříšek, který podtrhne chuť polévky. No a potom už klasika v podobě soli a pepře (doporučuji vždy čerstvě namleté). Recept je vhodný i pro klienty v programu Metabolic Balance a to jak pro přísnou fázi bez tuků, tak pro fázi s tuky.

Budeme potřebovat na 1 porci

 • Brokolice cca 150 – 200g (nebo gramáž z vašeho jídelního plánu)
 • Kuřecí prsa cca 150 – 200g (nebo gramáž z vašeho jídelního plánu)
 • Zeleninový vývar 200-300ml (používám tento sušený, bez aditiv)
 • Koření dle chuti – já použila šafrán, muškátový oříšek, sůl, pepř
 • Dýňový olej 1 pol. lžíce
 • Hrst čerstvého koriandru nebo petrželky

Postup

 1. V zeleninovém vývaru povaříme brokolici a kuřecí prsa do měkka (vařila jsem 10 minuta a stačilo to).
 2. 1/3 kuřecích prsíček oddělíme a nakrájíme na malé kousky, kterými později polévku ozdobíme a také jimi jídlo začneme (pravidlo začít každé jídlo soustem bílkoviny).
 3. Brokolici a zbývající 2/3 masa rozmixujeme do hladkého hustého krému. Můžete použít jakýkoli silnější mixér, stačil by asi i tyčový. Já mám ráda polévku hladkou, tak používám buď Nutribullet nebo na více porcí Omniblend. Pokud je krém příliš hustý, malinko ho zřeďte horkou vodou.
 4. Krém vrátíme do kastrůlku, přidáme šafrán, muškátový oříšek, sůl a ještě minutku, dvě povaříme.
 5. Krém na závěr ozdobíme kousky vařeného kuřete, čerstvě mletým pepřem, hrstí koriandru nebo petržeky a pokapeme lžící dýňového oleje.
 6. Jako přílohu můžete (ale nemusíte) přidat plátek celozrnného žitného chleba, který můžete také před tím opéct na kostičky a polévku jimi ozdobit.

Garantuji vám, že se budete oblizovat až za ušima! 

Dobrou chuť s recepty od Báry Perfect Balance 

Drůbeží krém se zeleninou - recepty na hubnutí, Metabolic Balance

Drůbeží krém se zeleninou – recepty na hubnutí, vhodné v programu Metabolic Balance

Ukázkový jídelníček na hubnutí pro 30 dnů

© Bára Wolfová Balcarová – Metabolic Balance® 

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví, je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje, přímého odkazu na mé stránky a s mým osobním souhlasem.

Pro online média — možné je použít pouze úvodní část textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na můj web www.vitalnienergie.cz. Nutný je můj osobní souhlas.