Tohle nemá chybu! Vzpomínky na dětství, kdy jsem se cpala jahodovým termixem jsem zhmotnila do metabolic balance principů. Jasně, že když rozmixujete tvaroh s jahodami získáte také metabolic balance termix. Ale co když nemáte tvaroh a sýry obecně ve svém seznamu potravin? A rádi byste si „termix“ dali? Téměř většina z vás máte v plánu tzv. mandeládu, tedy směs mandlí a slunečnicových semínek, a málokdo ví, co z ní lze vše připravit. A tak jsem recept upravila pro tuto variantu.

Ingredience

  • 1 porci mandelády (cca 6 čl směsi mandlí a sluneč. semínek – přes noc namočených) nebo 50g loupaných mandlí
  • 1 porci zralého avokáda (cca 100g)
  • 1 porci jahod nebo malin – sladkých (cca 100g)
  • lžička citronové šťávy (není nutná, ale předejde zhnědnutí avokáda)
  • špetka soli (pro zvýraznění sladké chuti)
  • pokud jste už ve 4. fázi můžete dosladit třeba lžící medu nebo jiným alternativním sladidlem (např. xylitol, erythritol…)

Postup

Všechny suroviny dáme do výkonného mixéru (např. Nutribullet nebo Omniblend apod.) a vše společně rozmixujeme s troškou vody (cca 0,5 dcl)  na hladký krém,  kterému se v našem dětství říkalo Termix. Dáme vychladit a podáváme ozdobené plátky mandlí a jahod (nebo malin).

Tip

Tento recept je možné si připravit také jako čistě metabolicky vstřícný dezert, který si dáme po hl. jídle. Nebude tedy obsahovat žádné bílkoviny, proto vynecháme mandeládu a rozmixujete společně pouze porci avokáda a porci jahod s 1 – 2 lžícemi kokosového mléka (používám zn. Aroy-D nebo Real – Thai). Pro sladkou chuť je třeba mít opravdu hodně sladké jahody. Od 3. nebo 4. fáze můžeme dezert dosladit lžící medu nebo xylitolu, a erythrolu (obě sladidla se vyznačují tím, že má nejnižší glykemickou zátěž).

Jezte chytře, zhubněte a omládněte s Metabolic Balance®! 

Jahodový termix bez mléka - recepty na hubnutí, bez laktozy, Metabolic Balance

Jahodový termix bez mléka, bez laktózy vás překvapí svojí dokonalou chutí. 

Termix z mandelády podle metabolic balance

Termix z mandelády podle metabolic balance

© Bára Wolfová Balcarová – Metabolic Balance® 

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví, je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje, přímého odkazu na mé stránky a s mým osobním souhlasem.

Pro online média — možné je použít pouze úvodní část textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na můj web www.vitalnienergie.cz. Nutný je můj osobní souhlas.