Všichni víme, že při hubnutí není alkohol vhodný. A co si budeme povídat, držet alkohol na uzdě je dobré i po ukončení redukční fáze a má to své důvody. A my ženy bychom se měly mít před užíváním alkoholu na pozoru ještě více než muži – pokud chceme zůstat krásné a zdravé až do vysokého věku. Alkohol totiž, mimo jiné, podporuje systémový zánět, stárnutí na buněčné rovině a výrazně zhoršuje i projevy menopauzy!

Z pohledu Metabolic Balance tedy alkohol do redukčního a ozdravného protokolu určitě nepatří. Proč je důležité alkohol načas omezit nebo ho zcela vyloučit? A jak ho případně společensky nahradit? Na to se krátce podíváme v článku na www.perfectbalance.cz.

Alkohol při hubnutí, program Metabolic Balance

Konzumace alkoholu vede, mimo jiné, k chutím na nezdravé potraviny, k ukládání tuků a také vystavuje jeho uživatele vyššímu riziku rozvoje inzulinové rezistence a diabetu 2. typu.

 

Ukázkový jídelníček na hubnutí pro 30 dnů

 

 

© Bára Wolfová Balcarová – Metabolic Balance® 

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví, je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje, přímého odkazu na mé stránky a s mým osobním souhlasem.

Pro online média — možné je použít pouze úvodní část textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na můj web www.vitalnienergie.cz. Nutný je můj osobní souhlas.