Na těchto stránkách asi není potřeba někoho motivovat, protože ten, kdo se do programu přihlásil, už má jistě v hlavě uklizeno a má i svůj velký cíl. Ale cítím jako svou povinnost poděkovat za ten zázrak, který se mi stal za posledních 9 týdnů.

Moje potíže s váhou začaly už před 25 lety. K soustavnému stresu z podnikání jsem přidala ještě velké kotrmelce v osobním životě a výsledkem byly žaludeční vředy a poté ještě nekontrolovatelné přibírání na váze.

Posledních 10 let jsem se velkou silou vrhla i na zdravou výživu. Pořady jako: „Pod pokličkou“ nebo „Jste to co jíte“ se společně s dostupnou literaturou o detoxikaci organismu a další tiskoviny, staly mojí nedílnou součástí. Ale moje tělo tvrdošíjně přibíralo svojí rychlostí 2 kg ročně.

Nikdy jsem nedržela žádnou dietu. V tomto ohledu si nevěřím a jsem dokonce přesvědčená, že by se můj mozek na jídlo upnul a rozhodně by to nemohlo dopadnout dobře. Ze svého jídelníčku jsem postupně vyloučila vše, co žaludku nedělalo dobře. Zmizely tedy tuky, cukr, vajíčka. Rohlík jsem nahradila celozrnnou houskou. Knedlíky jsem nahradila těstovinou z tvrdé pšenice. Hodně jsem vařila čočku, cizrnu, pohanku a bulgur. Omáčky a zeleninové polévky jsem začala zahušťovat hraškou. K snídani jsem stabilně dělala bílý jogurt,ovesné vločky, semínka a ovoce …. a nic! ….přesněji tedy již zmíněné 2 kg ročně do plusu.

Svěřila jsem se do rukou odborníkům a v mém podání asi již znáte výsledek. Opět 2 kg plus, ale nikoliv za rok, ale již za 3 měsíce. Byl mi vytknut stres a noční směny.

Až letos na jaře jsem se doslechla o hubnoucím programu Metabolic balance. Po svých zkušenostech jsem dlouho váhala a v létě jsem získaný kontakt šla hledat na internetu. A nyní už asi tušíte. Tento program a hlavně Bára mi vysvětlila jak s noční směnou. Stres jsme vlastně ani nějak nemuseli řešit, k mojí práci a mojí osobě prostě tak nějak patří.

Konečně jsem zúročila poznatky o zdravé výživě, protože úpravy jídelníčku byly minimální. Největší má obava, co budou dělat zaléčené žaludeční vředy, kterým jsem dávala něco malého pravidelně každé 2 až 3 hodiny, se nenaplnila. A při dodržení jednoduchých pravidel z mého velkého tvrdého břicha doslova sjel zbytnělý tuk.

Včera jsem k večeři sháněla něco, na co bych dala sůl, protože jsem cítila, že ji prostě potřebuji doplnit a ozval se manžel: „Tak si skoč nahoru do lesa ke krmelci, hubeňoure!“ … prostě jak říkám:

„ZÁZRAK“! BÁRO, FUNGUJE TO! BÁRO, DÍKY!

Lenka K.