Tenhle „pudink“ je nádherně krémovitý a smetanový! Nestěžujte si, když vám v jídelním plánu nevyšlo „normální“ mléko! Lze totiž velmi snadno nahradit jakýmkoli mlékem ořechovým či semínkovým.  Makové mléko je vhodné od 4. fáze, v přísné fázi si úplně to samé můžete připravit z mléka z mandlí a slunečnicových semínek, tedy z mandelády, kterou máte téměř všichni v jídelním plánu. Pro začátek se to musíte „naučit“, než vám to přijde rychlé a snadné. Ale později to je snídaně hotová do pár minut. Což teprve, když máte rostlinné mléko „nadělané“ do zásoby!

Potřebujete na 2 porce

  • šálek máku (bude to cca 10 pol. lži na 2 porce) – nebo 2 porce mandelády
  • vanilkový lusk nebo esenci
  • 2 větší jablka
  • skořice
  • chia semínka (od 4. fáze regulérně, ale myslím si, že je můžete přidávat už i po prvních 30 dnech v programu)

Postup

Připravte si jablka

  • Nakrájejte 1,5 jakblka, mírně podlijte vodou a posypte skořicí a dejte na pár minut dusit. Zbylou polovinu jablka nakrájejte na drobné kostičky nebo měsíčky, které budu později sloužit na ozdobu pudinku.

Mezitím si připravte si makové nebo mandeládové mléko. Já k tomu nejraději používám Nutribullet, který v jedné nadobě umele a potom i rozmixuje vše.

  • Umelte tedy mák nebo mandeládu na jemnou mouku, přihoďte celý vanilkový lusk nebo esenci, přidejte šálek nebo hrnek vody a důkladně rozmixujte na bílé mléko. Hotové mléko sceďte přes silonovou ponožku.  Já to dělám tak, že si připravím džbánek, přetáhnu přes něj silonku, do té naliji mléko a pak tu silonku „podojím“. Ve džbánku mám potom čisté mléko a v ponožce makovou drť, ze které později mohu udělat kuličky.
  • Do mléka přidám 2 – 4 pol. lžíce chia semínek a dobře promíchám. Semínka během chvíle nabobtnají, zgelovatí a udělají pudinkovou smetanovou strukturu.

Smíchejte vše dohromady

  • Podušená jablka rozmixuji na jemné jablečné pyré, které vmíchám do mléčného pudinku. Nechám chvíli „houstnout“, občas promíchám, aby vše bylo rovnoměrně spojené.
  • Poté přeliji na misek a ozdobím zbývajícím nakrájeným jablíčkem.

Můj tip

Pokud připravujete tuhle lahůdku pro rodinku, můžete jim to přisladit třeba medem. Určitě si to zamilují. Po několik týdnech už nebudete  „normální“ mléko vůbec chtít. Tahle rostlinná mléka prostě vítězí! Podívejte na 5 rostlinných mlék, které spolehlivě nahradí to kravské!

Užijte si krémovou a smetanovou chuť! Tohle je také Metabolic balance®!

Pudink z makového mléka podle Metabolic balance®

Pudink z makového mléka podle Metabolic balance®

Pudink z makového mléka podle Metabolic balance®

Pudink z makového mléka podle Metabolic balance®

© Barbora Wolfová Balcarová – Metabolic Balance®

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje – vše s mým osobním souhlasem.

Pro online média — možné je použít pouze úvodní čast textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na web www.vitalnienergie.cz – vše s mým osobním souhlasem.