Zdravá a výživná snídaně, vhodná od 3. – 4. fáze. Výživná kaše s Chia semínky. Chia semíka jsou skvělou alternativou pro tradiční ranní kaši, kterou není třeba nikterak vařit – stačí mixér! Ideální možnost pro všechny, kteří jsou ráno zaneprázdněni, nestíhají si připravit kvaitní vyživnou snídani, ale touží po ní!  Já osobně tuto kašíí zbožňuji v různých variantách, protože je rychlá, velice chutná a stejně tak výživná a sytá… Chia semínka jsou superfood, která poskytují skvělý nutriční základ pro vaši snídani, jsou bohatá na bílkoviny, železo, vlákninu, antioxidanty, omega-3 mastné kyseliny a vápník…

Ingredience

  • 200 ml mandlového mléka nebo jiného ořechového/ semínkového mléka
  • 3 lžíce Chia semínka
  • 4 lžíce strouhaný kokos
  • ½ lžičky vanilkového prášku nebo 1/4 vanilkového lusku
  • 120 g malin (čerstvé nebo mražené) – nebo jiného ovoce z vašeho plánu
  • Několik kapek tekuté stévie, nebo agáve sirupu či 1 čl xylitolu
  • 1/2 banánu (není nutné, pokud dosladíte výše uvedenýmuí sladidly)

Jak na to?

Vycházíme ze situace , že máte již připravené mandlové mléko (můžete si vyrobit své vlastní, nebo použít sušené či v krabici. Vlastní výroba z madlí je však jednoznačně nejlepší! Recept najdete tady…

Nejprve umelte chia semínka v mlýku na kávu na jemnou mouku, nebo je na chvíli namočte do trošky mléka. nameté jsou však podstatně lépe nutričně využitelé!

Poté v mixéru rozmixujte všechny ingredience do hladké kaše a nechte chvíli odpočinout.

Pokud vše hned nesníte, můžete nechat dobrotu uležet v lednici a máte super snídani na druhý den – tedy si můžete připravit tuto dobrou snídani již v předvečer!

Poté Začněte tím, že maliny postupy bahenních s vidličkou a smíchejte je spolu s ostatními složkami (kromě banánů). Ujistěte se, že to všechno promícháme a dát to pak v chladu alespoň několik hodin a nejlépe přes noc. Směs musí být tekutá doprava, jak Chia semen může absorbovat až na trojnásobek své hmotnosti v kapalině, a proto musí být dost času, aby si více kaše konzistenci po několik hodin v chladničce.

Ozdobte čerstvou mátou…

Dobrou chuť s metabolic balance…

Originál í recept i fotografie najdete zde: www.costume.dk

fc902eb9-cd8c-4f40-9ff8-414f761ce0e1