Jistě to také znáte… Dnes jsem měla velmi náročný den a nestihla připravit žádnou extra metabolicky vstřícnou večeři ?. Tak když jsem se v osm večer vracela domů, přemýšlela jsem, co si to vlastně dám, když doma nic zajímavého nemám ?. Pokud vás zajímá, jak jsem celou situaci vyřešila, čtěte dále…

Přemýšlela jsem, co si doma připravím. Vůbec nic mě nenapadlo, ale hlad jsem měla jako vlk. Tak jsem zastavila na chvíli auto u kraje ulice a začala naslouchat svému tělu.

Pro spojení s mým vnitřním JÁ stačí párkrát se zhluboka nadechnout a vydechnout. Tohle mě vždy spolehlivě spojí s mým vnitřním JÁ, které je za mými myšlenkami a přesně zná skutečnou situaci.

Začala jsem se ptát: „Co by sis dalo mé milé tělo? Na co máš skutečně chuť? Jsi opradu tak hladové, jak pociťuji? Nebo jsou to jen mé, tak trochu hysterické, myšlenky? Nebo mi chceš snad sdělit něco jiného?“ A mé tělo mi odpovědělo: „Ne, nejsme tak šíleně hladové, jak si myslíš!!! Chci čisté, skutečné a střídmé jídlo a stačit mi bude jen trošku.“

A bylo mi to jasné. Zaparkovala jsem tedy auto a došla příjemnou procházkou do vinárny, kde jsem si koupila 100g řeckých oliv a 100g kozího sýra. Někomu by to mohlo přijít hrozně málo, ale tak to není. Tohle pro mě v ten daný okamžik byla akorát porce, víc už bych do sebe „nenasáčkovala“.

Olivy a kozí sýr v metabolic balance

Olivy a kozí sýr v metabolic balance

Objevila jsem kouzlo zdravého pocitu hladu

Objevila jsem totiž „kouzlo hladu“. Miluji totiž cítit zdravý hlad, který je ukazatelem toho, že naše tělo zdravě tráví a náš metabolismus dobře funguje. Pocit plnosti není tím naším správným cílem! Pochopila jsem, proč se říká „jez do polosyta, pij do polopita“.

Kdysi jsem byla z pocitu hladu až téměř „hysterická“, reagovala jsem podrážděně na každou situaci, kdy jsem se nemohla včas najíst (moji blízcí by vám mohli vyprávět!). Ale tohle se vše změnilo – dnes si svůj pocit hladu vážně moc užívám. Pochopila jsem totiž, že je zdravé nezahlcovat tělo přemírou jídla a dát mu tak možnost vše snadno strávit, vstřebat a zároveň detoxikovat.

Zažila jsem nedávno na své podzimní cestě po italské Apulii stav „vykrmované husy“, které cpou do krku spousty jídla, i když už vůbec nemůže! (Já se teda cpala sama, protože mi přišlo líto ty speciality všechny neochutnat ?. ) Ta těžkost, sotva člověk dýchá, ta šílená otupělost mysli a ducha, ta touha jenom padnout do postele! Tatam byla ta čistá tryskající energie, ta jasnost myšlení, ta záře v očích ? Brrr…

Zděsila jsem se tohoto zážitku a fakt ho už nechci opakovat. Pochopila jsem už dávno, jak úžasné je jíst střídmě, zároveň pestře a ve správných kombinacích. Naše tělo pak může rozkvétat, cítit lehkost bytí i myšlení, nikoli být otupělé a znavené přemírou jídla. A i když to občas „poruším“, třesu se poté nedočkavostí, až se ten zdravý hlad zase vrátí ?. A pokud jste ještě neměli to štěstí tenhle pocit zažít, nevzdávejte to. Čím déle budete jíst podle principů Metabolic Balance, tím snadněji začnete vnímat tyto báječné stavy, tyto situace a navíc je budete moci sami řídit, tedy správně se rozhodovat, co uděláte.

Hlad je ukazatelem zdravého trávení a ukazuje, že  metabolismus dobře funguje

Pojďme si ten zdravý pocit hladu užívat, pojďme si ho zamilovat a ne z něj dělat strašáka. Proč bychom se měli nechat unášet „hysterií“ našich myšlenek, které na nás stále útočí? My přece nejsme naše myšlenky! Vždyť hlady neumíráme, vždyť naše jídelní plány obsahují tolik krásných a skutečných potravin ve třech plnohodnotných jídlech denně ?. A když se náhodou takové „hysterické“ myšlenky přece jen občas objeví, zkuste je v klidu chvíli jenom tiše pozorovat a najednou zjistíte, že vaše skutečné JÁ je hluboko za nimi a je klidné, moudré, tiché, bez hysterie, beze strachu a šťastné ? A umí vám odhalit skutečný stav věcí.

Pokud chceme být zdravější a štíhlejší, je srtřídmost skvělá nejen v jídle, ale i v myšlenkách. Podporuje totiž naši čistou energii, jasnou mysl, a hlavně! – zbavuje nás otroctví v jídle a otroctví svých často zničujících a neukázněných myšlenek. MY NEJSME NAŠE MYŠLENKY, NAŠE JÁ JE ZA NIMI!

Já prostě miluju být hladová…? Já prostě miluju „objevovat Samu Sebe“ za svým myšlením ? Zamilujte se taky ❤️️ Všechno pak jde snadno a s radostí.. ?

Bára Wolfová Balcarová - poradce metabolic balance

Bára Wolfová Balcarová – poradce metabolic balance

© Barbora Wolfová Balcarová – Metabolic Balance®

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média: Použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje a s mým osobním souhlasem.

Pro online média: Možné je použít pouze úvodní čast textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na web www.vitalnienergie.cz s mým osobním souhlasem.