Pro ty z vás, kteří máte pocit, že sami nad sebou ztrácíte často moc! Celý hubnoucí proces nezáleží pouze na stravě či pravidelném pohybu, ale velkou měrou se na něm podílí i naše psychické rozpoložení. Pokud si nejprve vše ujasníme ve své hlavě, můžeme docílit nevídaných výsledků. Redukce kilogramů je někdy pro mnohé z nás velmi náročným a urputným bojem. Musíte změnit mnoho zaběhnutých stereotypů, začít jíst ty správné potraviny, zapojit do každodenního života dostatek cvičení a hlavně tento režim dlouhodobě dodržovat. Samotné hubnutí a změna životního stylu však začínají úplně někde jinde. Je to doslova v naší hlavě. Jak psychicky podpořit sebe sama a jak se správně motivovat? Podívejme se na tento problém blíže.

Ano, občas se to stává, že se moc, moc snažíte a stejně zjišťujete, že ikdyž máte skvělý nástroj v podobě vašeho perfektně vyladěného jídelního plánu, a máte se snadno čeho držet – stejně to nedokážete, stejně často pravidla porušujete, anž byste tušili proč, stejně sníte něco něco mimo plán, něco nezdravého, nebo se přejíte – prostě nad sebou nemáte moc!

Já sama to měla tak, že jsem byla „jakoby“ unášena směrem k mým oblíbeným „brambůrkám“. Uvnitř jsem přesně věděla, že to takhle není dobře, ale mé tělo šlo do obchodu, má ruka našla brambůrky a má ruka je zaplatila. Uvnitř mé bytosti něco malého křičelo „nedělej to! nedělej to“, ALE já došla domů a brambůrky prostě snědla! A to jsem měla už svůj luxusní jídelní plán! Už po pár prvních soustech mě bylo jasné, že mě bude blbě! Ale má ruka nabírala dál a má pusa jedla, jedla, jedla! Fakt zajímavý fenomén.

Později jsem se tréninkem naučila dostávat do stavu POZOROVATELE. Super posun! Tehdy jsem se na celou situaci, ktetá se před mým vnitřním zrakem odehrávala, koukala jakoby z vrchu, jako na divadelní představení. A musela jsem se sama sobě smát! Protože celá ta situace byla k smíchu – jedno mé Já, odhodlané ustát to urputně bojovalo s mým druhým Já, které si dělalo naprosto, co chce! Vrcholná frustrace!

Ale časem, když jsem se naučila pár technik na zvládání těchto ataků, jsem si začala všímat, že se poměr zvládnutých a nezvládnutých situací mění, ku prospěchu zvládnutých! To mě ujistilo, že žádný učený z nebe nespad, a že se tedy takové „zvládání návalů sebedestrukce“ dá postupně vycvičit a naučit.

Hodně mě pomohla jedna věta, kterou tenkrát prohlásil můj osvícený muž: “ Jsou lidé, kteří svoji vůli nepoužívají vůbec, další ji používají špatně a jen ti úspěšní ji umí používat správně! Ti první jsou otroky okolností, které je potkávají a žijí věčný život oběti. Ti druzí, sklízí ovoce své sebedestrukce a v životě nemohou být spokojení. A ti třetí dokáží svůj život pevně držet v rukou a řídit ho směrem, kam si přejí dosta. Kampak se Barunko zařadíš ty?“

No a by lo vymalováno! Tohle moje hrdost nepřenesla přes srdce! No a od té doby si vždycky, když mám jakékoli dilema, kde je třeba pracovat se svojí vůlí, na tuhle větu vzpomenu a vyvinu maximální snahu abych svoji vůli použila co nejlépe! A daří se mě to za tšch 6 let stále lépe a lépe…

Důležité je NEPODLEHNOUT! A SPRÁVNĚ POUŽÍT SVOJI VŮLI!

Tohle je moje “Svatá pětka”! Která mě vždy dostane do latě – když se ovšem rozhodnu ji použít! Vše si vytiskněte a pročítejte.

ROZHODNUTÍ & MOTIVACE & INSPIRACE & MEDITACE & VŮLE

ROZHODNUTÍ

 • Rozhodntěte se nepodlehnout! A nepodlehněte!
 • Rozhodněte se zabojovat! A bojujte, seč vám síly stačí!
 • Rozhodněte se to nevzdat i přes občasné uklouznutí! Vytrvejte, a ikdyž spadnete, znovu vstaňte!

MOTIVACE

Upevněte si svoji motivaci. Odpovězte si na následující otázky…

 • Proč chci zhubnout?
 • Chci skutečně vypadat tak jak nyní vypadám? Je tento aktuální stav skutečně mé přání?
 • Nebo se chci raději sama sobě líbit, být štíhlejší, cítit se přitažlivě?
 • Chci se skutečně cítit takhle mizerně a frustrovaně celý život?
 • Nebo se raději chci cítit jako vítěz, jako úspěšný člověk, který to dokázal?
 • Chci být neohrabaná -ý, a cítit se těžce při každé námaze?
 • Nebo chci být ve vynikající kondici až do vysokého věku?
 • Chci být pořád unavený -á, vyčerpaný -á?
 • Nebo je lepší mít dostatek energie na vše, co mě baví?
 • Vyndejte si oblečení, které chcete nosit a pověste si ho na viditelné místo. Ať je vaší motivací!
 • Najděte fotografii sebe z doby, kdy jste byli štíhlí a dejte si ji na viditelné místo, abyste se spojovali pozorností se svým cílem. Pokud žádnou takovou nemáte, najdět si svůj idol, třeba z časopisu.

INSPIRACE

Inspirujte se šťastnými konci jiných lidí.

Stýkejte se s takovými lidmi. Vyhledávejte příležitosti k podobným setkáním. Přijďte třeba na náš kurz vaření, který vždy každého “nakopne”!

Přečtěte si odbornou literaturu, která vás “nakopne”, inspiruje a ujistí v tom, že vaše rozhodnutí je to nejlepší co jste mohli udělat a že tedy stojí za to to vydržet.
Moje oblíbená „nakopávací“ litaratura je velmi různorodá. netýká se jen programu Metabolic balance, ale čtu o všem možné, co souvisí se zdravým přístupem k svému tělu.

 • David Servana Schreiber – Jak čelit rakovině
 • David Servana Schreiber – Uzdravení bez léků a bez lékařů
 • Metabolické typy aneb Převratný způsob stravování – Faheyová Trish, Wolcott William
 • Marcus Rothrkranz – Uzdrav se sám (eBook)

MEDITACE

SOS mini meditace

Ano, také je třeba pečovat o vnitřní “naladění”, vnitřní “programování” mysli.
ZDE>> si můžete stáhnout moji oblíbenou MINI MEDITACI, jak si pomoci, když to “na mě jde”. Vytiskněte si jí, a začněte ji používat v případě nouze!

Zaměřování pozornosti

Zaměřujte vědomě svoji pozornost na váš vysněný cíl, nikoli na aktuální stav. Aktuální stav je jasný, ten už znáte, s tím se už ve své pozornosti nezatěžujte. Pracujet se svými představami, se svými sny, se svými „raketami touhy“. To v praxi znamená, craťtese do dětství, kdy jste si večer v posteili představovali samé hezké věci. To samé děkejte i nyní. Lehněte si do postele a představujte si sebe samé, jak jste již štíhlí a jak vám to jde snadno. A snažte se to procítitm jako kdybyste v cíli již byli. Normálně se radujte a chvalte se, jako kdyby jste již měli o 20kg méně.web_shutterstock_73190608 (2)501

A pozor! Nesmějte se! Tohle totiž nejsou žádné ezoterické blbosti! Naše představy a to, jak se u nich cítíme,  mají obrovskou moc a sílu, měnit vnitřní biochemii těla. Je to vše o biochemii. Když jste ve stresu, frustrovaní, začne tělo produkovat stresové hormony, jako je adrenalin, kortizol, zvyšují se tryglyceridy, cholesterol, a tuk se začíná ukládat! A naopak, v těle se snižuje hladina melatoninu, DHEA (hormon věčného mládí), růstového hormonu HGH (takový elixír dlouhověkosti), a tělo není schopno dostatečně odbourávat tuk. Je to síla! Proto říkám, že je nezbytné učit se zaměřovat svoji pozornost na myšlenky a představy, které ve vás vyvolají pocity blaha a štěstí!

VŮLE

Mnoho lidí nepoužívá svoji vůli vůbec, někteří ji používají špatně a jen ti úspěšní se naučili svoji vůli používat správně. Pokud i vy cítíte, že patříte mezi ty, kteří zatím neumí nyní svoji vůli přirozeně používat správným způsobem, dejte si za cíl, naučit se to! A pamatujte si – naučit se můžete téměř všechno, co budete chtít a co budete pravidekně trénovat! Tedy i používání své vůle.

ZDE>> si nyní můžete stáhnout k tomuto citlivému tématu takový MINI KOUČING. V klidu domova si text pročtěte a inspirujte se jím. Věřím, že “naskočíte” – už jen sami kvůli sobě!

MINI KOUČING – DOWNLOAD ZDE>>

Přeji Vám tedy hodně štěstí v nalézání sebe samotných.
Bára

shutterstock_277748333 (kopie)

© Barbora Wolfová Balcarová – Metabolic Balance

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje a s mým osobním souhlasem

Pro online média — možné je použít pouze úvodní čast textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na web www.vitalnienergie.cz s mým osobním souhlasem