Vyšel vám plánu metabolic balance ovčí jogurt k snídani a vyho prostě „nepozřete“ , protože vám „nevoní“? Vyzkoušejte tipy na luxusní ovčí jogurty, které nejen že nesmrdí, ale mají naprosto famózní chuť – přirovnala bych to k „maně nebeské“, zvláště třeba v kombinaci s papájou nebo mangem!

V programech metabolic balance se často můžete setkat v doporučeních pro snídani s ovčím jogurtem v kombinaci s jedním druhem ovoce, jehož mléčné bílkoviny jsou pro mnoho lidí lépe stravitelné. Mnoho z vás však má s ovčími a stejně tak kozími produkty chuťový „problém“. Mléko, jogurty či sýry vám „nevoní“ a na jazyku po nich zůstává nepřijatelný chuťový „ocásek“. Přitom tato snídan, ovčí jogurt s + druhem vybraného ovoce (např. s malinami, nebo mangme, nebo papájou, apod.) může být opravdu luxusní!

Co dělat, když v plánu nemáte doporučenou mléčnou bílkovinu z kravského mléka, ale vyšel vám tam např. jogurt z ovčího mléka a vy ho prostě „nepozřete“? 2014-08-15 09.20.52

Ráda bych se s vámi podělila o několik zaručených tipů na ovčí jogurty, které jsou tak lahodné, že si je zamilujete a přes váš dosavadní odpor! Vyzkoušela jsem to na svém nejmladším synovi, který ovčí jogurty rád nikdy neměl! A ehjle! V případě doporučení níže vůbec nepoznal, že jí ovčí jogurt a pochutnal si na něm se slovy: „To je nejlahodnější jogurt, co jsem kdy měl!“

Tak zde je doporučení na 3 druhy jogurtů z ovčího mléka, které jsou opravdu chuťově mnoheme mnohem lepší, než standardní kravské. Jsou tak lahodné, husté, smetanové a navíc bez typického ovčího zápachu.

Kde je seženete?

 • V prodejnách Country life
 • v jiných prodejnách zdravé výživy (např. Sklizeno)
 • V nákupních centrech u stánků se slovenskými sýry (GAZDA)
 • Na www.freshbedynky.cz (tam mimochodem seženet neskutečné dobroty, včetně exotického správně nazrálého ovoce) a chutnají opravdu labužnicky…
 • Na Rohlik.cz
 • Na Kolonial.cz
 • Na Kosik.cz
 • apod.

Ceny jsou samozřejmě vyšší, než u běžných jogurtů ze supermarketů. Ale tělo máte jenom jedno, mělo by být vaším nejlepším přítelem a tedy by měla být i prioritou dobrá péče o něj. A kvalitním, skutečným, jídlem to začíná – tedy doporučuji šetřit kdekolik jinde, ale stravu volte tu nejkvalitnější, protže je palivem pro vaše tělo.

Takže inspirujte se a určitě vyzkoušejte

 1. ovčí jogurt natural v řeckém stylu od společnosti Bergerie z Francie (bio organic) – koupíte v prodejnách Country life
  cena je kolem 50 Kč  za 250g jogurt
 2. ovčí jogurt (Rakousko) od společnosti Leeb VITAL – koupíte v některých prodejnách zdravé výživy
  cena je kolem 65 Kč za 500g jogurt
 3. Můj nejoblíbenější je tenhle: ovčí jogurt z ovčí farmy ŠONOV u Broumova – naprosto luxusní jogurt! Stojí v něm lžička, jak je hustý. 500g stačí cca pro 2, 5 porce. Koupíte ho na freshbedynky.cz, nebo já jsem domluvená, že mě ho objednává každý týden prodejna zdravé výživy v místě mého bydliště ve Strašnicícha. Jeho cena je sice vyšší (cca 90 Kč za 500 ml), ALE! Máte jistotu, že jogurt je opravdu čerstvý, bez konzervantů, v bio kvalitě, navíc podpoříte české farmáře.

Průšvih je, když ovečky přes zimu tolik nedojí! To je potom o tyto nejlepší ovčí jogurty nouze a člověk musí hledat jiný zdroj… Takže užívejte ovčí jogurty v sezóně, od jara do podzimu – jsou stokrát chutnější a mnohem lépe stravitelnější než kravské ?!

ovčí jogurt Bergerie z Francie

ovčí jogurt Bergerie z Francie

ovčí jogurt rakouský Leeb VITAL

ovčí jogurt rakouský Leeb VITAL

Nejlepší ovčí jogurt z farmy Šonov

Nejlepší ovčí jogurt z farmy Šonov

Jogurtové, ale i jiné metabolicky vhodné snídaně najdete na našem webu vitalnienergie.cz… v rubrice recepty/ snídaně

ovčí jogurt se švestkami a skořicí

Ovčí jogurt se švestkami a skořicí – moje oblíbená snídaně

ovčí jogurt s jahůdkami

ovčí jogurt s jahůdkami

ovčí jogurt s meruňkami

ovčí jogurt s meruňkami