Nezapomeňte si dnešní jídelníček ozdobit zelenými bylinkami, špenátem, mladými kopřivami, šnitlíkem jarní cibulkou, hráškem nebo zelím. Blahodárné účinky těchto skromných potravin znali naši předci už dávno. Hospodyňky vařily polévky z prvních jarních bylinek, čerstvě nasbíraných v lese či na louce. Tradice říká, že kdo sní na Zelený čtvrtek zelené potraviny, bude celý rok zdravý. To už stojí za nějaký ten experiment. Dalším přírodním zázrakem, který se tento den ctil, je včelí med. Med se používal jako prastarý prostředek lidového léčitelství, i jako velikonoční obřadní pokrm. Kdo si pochutná na jidáškovi potřeném medem, bude zdravý.

Na Zelený čtvrtek umlknou zvony a odlétají do Říma, aby se opět rozezvučily na Bílou sobotu. Doporučujeme tedy večer pozorně poslouchat, protože kdo si zacinká penězi, když zazní zvony naposledy, budou se ho peníze držet celý rok. Pokud máte možnost, omyjte se ráno rosou, neboť tradice říká, že vás tento rituál ochrání před nemocemi a bolestí šíje. Pokud už bolestí šíje trpíte, přidejte k očistě ranní rosou blahodárnou masáž od profesionální fyzioterapeutů v Cordeusu.

A poslední kouzlo: Dnes se nic nepůjčuje a s nikým se nehádejte, potom se vám budou všechny hádky vyhýbat a peníze si k vám samy najdou cestu.

Na zelený čtvrtek patří k obědu zelený salátek!

Salátek z mladého špenátu, šruchy (portulák), kopřiv, jarní cibulky, trocha barevných rajčátek a na 2 hodinky namočených dýňových a slunečnicových semínek. Na zálivku dýňový olej, jabl. bio ocet, mořské řasy a trošku himalájské soli.

Dobrou chuť s metabolic balance

2014-04-17 14.37.31

© Barbora Wolfová Balcarová – Metabolic Balance

Použití textů a fotografií:

Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje a s mým osobním souhlasem
Pro online média — možné je použít pouze úvodní čast textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na web www.vitalnienergie.cz s mým osobním souhlasem