Tyhle žitné lívance vás nadchnou. Přelít je můžete rozmixovaným mangem nebo jiným ovocem, skvělá jsou také metabolicky přívětivá švestková povidla. Máte-li tedy chuť na „sladké“ jídlo bez přidaného cukru, vyzkoušejte tuhle dobrotu… Můžete si ji dát k snídani, nebo k obědu či večeři – podle toho, kdy máte vajíčka doporučena.

Budete potřebovat

  • 2 vejce
  • 30 g žitná mouka
  • skořice, vanilka
  • 1 druh ovce z vašeho plánu (já zde použila rozmixované mango)
  • 100g zeleniny: místo ovoce můžete přidat porci zeleniny, cca 100g), kdy si připravíte lívanečky naslano.

Postup

  1. Oddělte vejce, tedy bílek a žloutek zvlášť.
  2. K bílkům přidejte 2 lžíce studené vody, špetku soli a vyšlehejte sníh.
  3. Po té přidávejte postupně, pomaličku do sněhu žloutky a mouku, skořici, vanilku. Zlehka vařečkou vmíchávejte.
  4. Kdo máte vaflovač, pečte ve vaflovači 3 minuty. Já ho nemám, tak lžící tvaruji lívanečky a opékám je z obou stran na pánvi, potřené Ghíčkem .
  5. Miluji je přelité např. jablečným nebo mangovým pyré, nebo švestkovými povidly, která připravíte ze sušených, přes noc namočených švestek, rozmixovaných s troškou vody.

Tip

Pokud máte ve svém osobním jídelním plánu Metabolic Balance vajíčka v kombinaci se zeleninou, můžete si připravit k lívanečkům ještě zeleninový salát a nebo vyzkoušet lívanečky naslano, např. se špenátem nebo pórkem.

Lívance ze žitné mouky podle metabolic balance

Nadýchané lívance bez přidaného cukru, po kterých se krásně hubne… Vhodné při hubnutí s programem metabolic balance – zamilujete si je…

Lívance ze žitné mouky podle metabolic balance

Tyhle nadýchané lívance bez přidaného cukru jsou prostě návykové…

Vafle ze žitné mouky podle metabolic balance

No a takhle vypadají vafle z vaflovače, který já nemám… je to o poznání hezčí, ale chutná to stejně dobře… Nadýchané vafle bez přidaného cukru jsou zdravé a velmi dobré i v redukční fázi.

Vafle s jablečným přelivem Metabolic Balance

Vafle s jablečným přelivem Metabolic Balance

Ukázkový jídelníček na hubnutí pro 30 dnů

 

© Bára Wolfová Balcarová – Metabolic Balance® 

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví, je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje, přímého odkazu na mé stránky a s mým osobním souhlasem.

Pro online média — možné je použít pouze úvodní část textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na můj web www.vitalnienergie.cz. Nutný je můj osobní souhlas.