Osvědčené a šetrné metody pro přípravnou fázi programu Metabolic balance®. Během přípravné fáze se vaše tělo po dobu dvou dnů chystá na následnou změnu stravování. Přitom je nutné vedle úpravy starvy, vyprázdnit důkladně i celý střevní trakt, aby později nedocházelo k návalům hladu. Já s oblibou říkám, aby „trubky byly čisté“. Hl. účelem však není jen vyprázdnit střevo, což se většinou také stane, ale další, důležitým cílem je přitáhnout otravné látky a tělesné jedy do střeva a vyloučit je. Osvědčené a šetrné metody najdete v tomto článku…

Vhodné metody k pročištění tlustého střeva v první fázi Metabolic balance®

 • Přírodní projímadla

 • Enterosgel – neprojímá, ale působí jako senzační doplněk

 • Jemné klyzma (klystýr)

 • Hydrocolon terapie

I) Přírodní projímadla

 • Zaječická minerální voda – u mě vítězí!
 • Magnésium sulfátum (síran hořečnatý – jinak také Epsomská sůl. Epsomská sůl je složena z minerálů hořčíku a síranu. Epsomská sůl je síran hořečnatý jehož vzorec je MgSO4.) Měli by vám ji objednat v lékárně. Ukažte jim přesný vzorec.

Minerálku i Magnesium sulfátum koupíte v lékárně

Postup

 • Ráno na lačno vypijte 250ml zaječické min. vody. Použít místo ní můžete i magnesium sulfatum nebo-li Epsomskou sůl (1 – 3 pol. lžíce rozmíchejte ve sklenici vody.
 • Během den dopijte zbytek Zaječické minerálky, po 1 dcl – jako digestiv po jídle.  Během dne by také mělo dojít k vyprázdnění.
 • Ideální je dočistit střevo ještě jemným domácím klystýrem, nebo Hydrocolon terapií. Tento krok není nezbytně nutný.
 • Pokud k vyprázdnění nedojde, opakujte celý proces znovu, druhý den a zvolte silnější dávkování.

Tip

Hořká chuť Zaječické minerálky je snesitelná, pokud je vychlazená, s kostkami ledu a pijete ji brčkem. Není pak tolik hořká.

Zajímá vás princip solného roztoku?

Hl. účelem solného roztoku není jen vyprázdnit střevo, což se většinou také stane, ale přitáhnout otravné látky a tělesné jedy do střeva a vyloučit je. Solný roztok působí na jedovatý, tělesný a lymfatický odpad jako magnet. Přitáhne jej do střeva a odstraní ho sérií stolic. Celkové množství odpadu může tvořit až 4 litry.

Výborné je, pokud chcete být opravdu důslední, popdořit očistu ještě Enterosgelem. Ke konečnému dočištění tlustého střeva a úlevě od hrubého balastu pomůže Hydrocolon terapie či jemný domácí klystýr. Zkušení jogíni používají také proplach salnou vodou nebo-li Sankhapraksalanu. K tomu ale musíte být velmi zkušení, nebo se poradit o postupu s odborníkem.

Většinou lidé žasnou, když zjistí, čím vším mohou být střeva pokryta v průběhu měsíců, a natož pak roků. Je neuvěřitelné, že lidé mohou nosit ve svých útrobách tolik odpadů!

II) Enterosgel – neprojímá, ale působí jako senzační doplněk

Kupte si v lékárně ENTEROSGEL®, který vám pomůže rychleji pročistit a detoxikovat nejen střevní trakt, ale celé vnitřní prpstředí těla. Máme s ním skvělé zkušenosti.  Působí v trávicím traktu, kde na sebe váže toxiny, škodlivé látky, patogeny a alergeny a odvádí je z těla ven. Enterosgel® je skvělým doplňkem právě v přípravné fázi. Doporučuji zvážit jeho použití v celkové kůře, po dobu prvních 14 dnů programu Metabolic balance. Přečtěte si více o tomto produktu ZDE>>. Důležitý je zvýšený pitný režim!!!!

Koupíte v lékárně nebo přes e-shop

Doporučené užití

 • Dospělí a děti nad 15 let: 15–22,5 g 3x denně (15 g = 1 polévková lžíce)
 • Děti ve věku 7–14 let: 10 g 3x denně (10 g = 2 čajové lžičky)
 • Děti ve věku 1–6 let: 5 g 3x denně (5 g = 1 čajová lžička)
 • Zapít dostatečným množstvím tekutiny (200 ml pro dospělé a děti od 7 let, 50–100 ml pro děti ve věku 1–6 let).
 • Užívejte 1–2 hodiny před nebo po jídle

III) Jemný domácí klystýr

Pokud bych měla vybrat nejsnadnější očistnou techniku, byl by to klystýr. Je to „nejlevnější přístroj“, který vám za pár korun může zachránit i život. Obecně platí, že pokud jste se přiotrávili např. jídlem, máte bolesti hlavy, zácpu, průjem, cítíte se unavení, leniví, máte depresi, cítíte se „převálcovaní“, či na vás leze nachlazení, nebo ať už je s vámi COKOLI, klystýr vás překvapí. Umýváme své auto, pereme prádlo, svůj dům při úklidu převrátíme naruby, čistíme i palivové vstřikovače a trubičky v našem autě. Není na čase, abychom umyli i SEBE? Techniku klystýrování najdete popsanou zábavnou formou na www.cordeus.cz, v sekci Detoxikace | Detoxikační kůry ZDE>> 

Klystýrovací sadu koupíte v lékárně nebo přes e-shop.

Pokud chcete přesný návod, napište mi, ráda vám zašlu několik inspirujících přístupů k tomuto tématu…

IV) Hydrocolon terapie – odborné pročištění tlustého střeva

Pokud nevyužijete přírodních projímadel, doporučuji objednat se na hydrocolon terapii, hloubkové pročištění tlustého střeva odborně provedeným výplachem. Více o této skvělé proceduře najdete na www.cordeus.cz v sekci Detoxikace ZDE>>, kde se můžete zároveň i objednat.

Recepce: 251 097 311 – info@cordeus.cz

Co používám nejraději já?

Za mě vítězí Zaječická minerální voda nebo hořečnatá (Epsomská) sůl (čili magnesium sulfatum) v kombinaci s Enterosgelem a domácím klystýrem! A jednou z rok se objednám na hydrocolon terapii (1 – 3 návštěvy. dle pocitu).

POKYNY SI MŮŽETE STÁHNOUT A VYTISKNOUT ZDE>>

V Metabolic balance je čistý střevní trakt je základem úspěšného hubnutí a trvalého zdraví

V Metabolic balance je čistý střevní trakt je základem úspěšného hubnutí a trvalého zdraví

© Barbora Wolfová Balcarová – Metabolic Balance 

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje a s mým osobním souhlasem.

Pro online média — možné je použít pouze úvodní čast textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na web www.vitalnienergie.cz s mým osobním souhlasem.