Je pro vás níže uvedený obrázek také „nakopnutím“ a inspirací, proč věnovat hlubokou pozornost tomu, jaké je složení vašeho těla a co jíme? Víte jaké je skutečné složení vašeho těla? Odpověď vám dá Tanita – komplexní tělesná analýza!

 A co vám ukáže tělesná analýza?

  • Hmotnost
  • BMI
  • Celkový tělesný tuk
  • Útrobní tuk
  • Svalovou hmotu
  • Celkovou vodu v těle
  • Metabolický věk
  • Stupeň bazálního metabolizmu
  • Základní stav jednotlivých partií v těle (pas, boky, stehna…)
  • A další informace

Viscerální, nebo-li útrobní tuk – to je oč tu běží!

Útrobní tělesné tuky neboli viscerální tuky jsou tuky, které se ukládají do prostoru mezi vnitřní orgány, neboli do míst, kde se přirozeně nevyskytují. Jakmile se k nim člověk svým životním stylem (zvláště stravováním) „propracuje“ je ve velkém riziku vzniku metabolických onemocnění vedoucí až ke vzniku metabolického syndromu (neboli syndromu X), a také tak ohrožuje svůj kardiovaskulární systém. Určité procento viscerálního tuku má každý, je ale nutné se mít na pozoru. Pokud je ho příliš mnoho, stává se pro naše zdraví nebezpečný. Ukládá se v životně důležitých orgánech uprostřed těla ( nap. játra, ledviny) a lékaři ho považují za výrazně škodlivější než tuk podkožní.

V čem tkví jeho nebezpečí?

Viscerální tuk je metabolicky aktivnější než tuk podkožní, což znamená, že do krve uvolňuje chemické látky, které mohou vést ke vzniku zdravotních problémů. Patří mezi ně mastné kyseliny, hormony a chemické látky vyvolávající zánět. Příliš mnoho vnitřního tuku tedy zvyšuje jejich hladinu a to v důsledku ovlivňuje schopnost životně duléžitých orgánů správně fungovat. Zvyšuje se tak riziko výskytu vysokého krevního tlaku, zvýšeného cholesterolu, diabetu II. stupně, mozkové mrtvice apod.

Dobrá zpráva je, že snížit viscerání tuk je o něco snažší než se zbavit tuku podkožního a již první výsledky ( snížení viscerálního tuku o 5 – 10%) výrazně přispějí k lepšímu zdravotnímu stavu.

Většina lidí o tom, že vnitřní tuky má, čili, že se tuky dostaly už mezi orgány neví a tudíž ani neví, v jak velkém ohrožení svého zdraví se nachází. Pomocí vybraných tělesných analyzátorů (např. Tanita, nebo InBody, apod.) můžeme neinvazivní a rychlou metodou přesně vidět, zda se člověk nachází pod hranicí či nad hranicí tvorby vnitřních tuků.

Nechte si ještě dnes udělat analýzu vašeho těla…
Pomocí analytického přístroje Tanita zhodnotíme stav složení vašeho těla.

Chcete-li se dozvědět více o složení vašeho těla a máte-li zájem o tělesnou analýzu, můžete se objednat na naší recepci info@cordeus.cz nebo 251 097 311. Více o tělesné analýze najdete ZDE>>

web_shutterstock_117035797 (1)247

Cordeus – Centrum trvalého zdraví

Na Dlouhém lánu 11, Praha 6 – Vokovice

© Barbora Wolfová Balcarová – Metabolic Balance

Použití textů a fotografií:

Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje a s mým osobním souhlasem
Pro online média — možné je použít pouze úvodní čast textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na web www.vitalnienergie.cz s mým osobním souhlasem