Metabolic Balance® – program na úpravu metabolizmu a hmotnosti má čtyři fáze, v průběhu kterých je poradce v osobním a on-line kontaktu s klientem, obsahuje kontrolní schůzky a také telefonické a emailovém konzultace, on-line podporu v podobě uzavřené členské sekce, a také rady, a inspiraci v podobě receptů.

  • Nejprve klient absolvuje informační schůzku, na které je podrobně seznámen se základními principy programu. Pokud se nemůže na schůzku dostavit, je možné domluvit se na podání veškerých informací telefonicky nebo lépe přes skype.
  • Rozhodne-li se do programu vstoupit, vyplní vstupní dotazník, a absolvuje komplexní tělesnou analýzu, na které si s poradcem stanoví své cíle.
  • Poté absolvuje návštěvu laboratoře za účelem krevního rozboru.
  • Na další schůzce obdrží klient svůj osobní jídelní plán a poradce mu detailně vysvětlí vše, co se plánu a jednotlivých fází programu týká. Očekávat může min. 5 setkání, jejichž náplní je kontrola objemů a hmotnosti, kontrola jídelníčku a především zodpovězení všech otázek souvisejících s průběhem programu, inspirace a podpora motivace.
  • Součástí těchto konzultací je odstranění problémů či nejasností, konkrétní možnosti přípravy jídel, návrhy receptů apod.
  • Součástí péče je i tzv. horká linka – možnost konzultací po telefonu, e-mailem, či přes skype.
  • Součástí péče je i přístup do uzavřené edukačně-podpůrné členské sekce, která obsahuje 18 doplňujících lekcí, nabitých doplňujícími informacemi v podobě článků a videí, které klienta intenzivně doprovázejí programem během prvních 3 měsíců.

A jaké vás čekají fáze programu?

Přípravná fáze

V průběhu krátké PŘÍPRAVNÁ fáze probíhá úvodní pohovor a následně odběr krve (odběry krve pro metabolic balance® probíhají v budově Centra trvalého zdraví Cordeus, ale klient si jej může zařídit i jinde, např. přes svého ošetřujícího lékaře, zjišťuje se 35 krevních hodnot). Na základě laboratorních výsledků vystaví institut metabolic balance® pro klienta individuální jídelníček. Následně klient začíná přípravu na změnu látkové výměny 2 denním upraveným jídelníčkem, odlehčením trávicí soustavy a i některou z možností pročištění střev.

Přísná fáze

Během PŘÍSNÉ fáze, která trvá nejméně dva týdny, změní klient své stravovací návyky, dodržuje několik jednoduchých pravidel a volí potraviny i jejich množství výlučně z předepsaného jídelníčku. V této fázi dochází k intenzivní regulaci tělesné hmotnosti a zlepšení zdravotního stavu.

Odlehčená fáze

V následné ODLEHČENÉ přechodové fázi testuje klient opatrně potraviny, které doposud nebyly na jídelníčku. Při přidávání nových potravin klient sleduje, jak tělo na novou situaci reaguje, zda se tyto změny odrazí na hmotnosti nebo zdravotním stavu.

Udržovací fáze

UDRŽOVACÍ fáze začíná ve chvíli, kdy je klient se svou nově dosaženou hmotnosti a zdravotním stavem spokojen. Táto fáze není časově ohraničená. Dodržování zažitých pravidel a nově získaných stravovacích návyků, uvědomělý výběr potravin a začlenění pohybu do života umožní i nadále trvale udržet dosažené výsledky.