K dobrým rozhodnutím ohledně jídelníčku nestačí tedy jen vědět, co je zdravé. To, jak si vybíráme, co budeme jíst, je mnohem složitější a má to více aspektů. Výběr stravy by měl být zcela individuální, protože, co se osvědčilo u jednoho, nemusí mít na druhého žádný vliv a třetímu může dokonce uškodit. Metabolic Balance® jídelní plány jsou „šité na míru“ s ohledem na substance, které v krvi přebývají nebo naopak chybí a s ohledem na typ metabolizmu.  Člověk přijímá přesně ty živiny, které jeho tělo potřebuje, aby se jeho jedinečná látková výměna dostala do rovnováhy. Čtěte dále…

  1. Metabolic Balance® není dieta, ale komplexní výživový program pro úpravu metabolizmu a metabolických poruch, jehož vedlejším účinkem je optimalizace hmotnosti.
  2. Na základě vašich laboratorních výsledků, vaší zdravotní anamnézy, vaší tělesné analýzy, vašich stravovacích zyvklostí mohou poté jídelní plány metabolic balance® respektovat skutečné potřeby vašeho těla.
  3. V jídelních plánech Metabolic Balance® je tedy respektována jedinečnost vašeho metabolizmu a k tomu se přihlíží i při výběru pro vás nejbhodnějších potravin, které dokáží podpořit či uvést vaši jedinečnou biochemii těla do rovnováhy.
  4. Jídelní plány Metabolic Balance® jsou sestavovány na základě základních screeningových laboratorních testů, které vypovídají o aktuálním vnitřním stavu vašeho těla a stavu jeho orgánových systémů.
  5. V individuálně vyhotovených plánech jsou tedy využívány vaše aktuální krevní laboratorní výsledky, na základě kterých lze velmi dobře odhadnout jak funguje vaše tělo zevnitř, co mu schází, čeho má naopak příliš, jak fungují jeho orgánové systémy, které potraviny jeho stav zhoršují, a které mají potenciál vnitřní prostředí těla podpořit a jeho stav vylepšit. Jídelní plány jsou tedy jakousi optimální „palivovou směsí“ pro vaše tělo.
  6. Součástí vstupních informací je zároveň vaše zdravotní anamnéza, tělesná analýza a informace o vašich stravovacích zvyklostech. Na základě těchto informací je potom možné spojit jedinečnou biochemii vašeho těla s biochemií jednotlivých potravin, což funguje u každého jinak, individuáně.
  7. Každé jídlo tak obsahuje pro vaše tělo jedinečný vhodný výběr a poměr makroživin a mikroživin a stává se tak vaší perfektně vyladěnou „palivovou směsí“, sestavené a zákl. vašich laboratorních hodnot, zdravotní anamnézy, tělesné analýzy a dalších osobních údajů o vás. Každé jídlo tedy obsahuje pestře zastoupené pro vás vhodné přirozené bílkoviny, tuky a sacharidy a s vysokým obsahem pro vás potřebných vitamínů, minerálů a stopových prvky.
  8. Nejenže tělu dodáváte všechny zdravé a pro vás nezbytné živiny a minerální látky, ale mnohem důležitější je, že přijímáte přesně ty živiny, které vaše tělo potřebuje, aby se látková výměna dostala do rovnováhy. Tedy vaši optimální palivovou směs!
  9. Váš individuálně nastavený jídelní plán spojí vaši osobní „tělesnou chemii“ s patřičnou „chemií potravin“ – v těle tak může nastat nová metabolická rovnováha.
  10. Prvořadým kritériem pro výběr potravin je působení daných potravin na vaši jedinečnou látkovou výměnu a hormonální produkci. K tomu nám pomáhají laboratorní výsledky a další informace o vás.
  11. V plánech jsou prioritním zdrojem sacharidů zásadně potraviny s nízkou glykemickou zátěží (GL < 10). Tím aktivujete zdravý metabolizmus a podporujete přirozenou produkci inzulínu. Právě tyto potraviny potřebujete ke stabilizaci krevního cukru a inzulínu, následně tedy k celkové eliminaci zánětlivých procesů v těle, šetříte jimi slinivku a umožňujete tak tělu bez obtíží uvést látkovou výměnu a homeostázu do rovnováhy. Jenom, pokud je tělo v biochemické v rovnováze, mohou fungovat bez problémy všechny jeho systémy, protože nemusí řešit chybný výběr potravin či jejich nevhodné kombinace!
  12. Díky takto cílenému výběru potravin, lze jíst pouze 3x denně aniž by u zdravých jedinců docházelo k výrazným vzestupům glykémie a následným hypoglykémiím.
  13. Za dodržování nových, jednoduchých pravidel přípravy a přijímání potravin regulujete šetrně a trvale vaši hmotnost a posilujete přirozeně celkovou hormonální produkci.
  14. Hubnutí probíhá pouze díky změně jídelníčku, bez hladovek a půstu, počítání kalorií, sledování „výdeje a příjmu“, nebo doplňků stravy a léků. Jediné kritérium pro výběr je působení daných potravin na vaši jedinečnou látkovou výměnu a hormonální produkci.
  15. Program metabolic balance® vede tak přímo k intenzivnímu spalování tuků.
  16. Přes značnou redukci váhy nedochází díky správné skladbě jídelníčku k tvorbě kožních záhybů – chrání se svalová hmota a vazivo, odbourává se jen tuková tkáň a pleť tak zůstává napjatá a krásná.
  17. Se známým jo-jo efektem se u této metody nesetkáváme! Podmínkou však je, že se jedná o dlouhodobou a skutečnou změnu v životním stylu – tedy, že to, co se v programu naučíte, si i zamilujete a převezmete do svých stravovcích zvyklostí natrvalo. Logicky platí, že pokud se vrátíte k původnímu, nevhdonému způsobu stravy – vrátí se vám i vaše původní hmotnost nebo zdravotní problémy.
  18. Nesetkáváme se ani s únavou a podrážděností často spojenou s dietními programy, ta může se objevit pouze v počátcích programu, kdy tělo detoxikuje. Naopak – velmi brzy je možné pozorovat nárůst energie a výkonnosti, zlepšuje se i schopnost koncentrace a obnovuje se tělesná i psychická rovnováha.