Vyzkoušejte místo žitné tortilly tu z kokosové mouky. S touto tortillou si můžete připravit jídlo ve stylu mexické kuchyně, které bude zároveň podle principů Metabolic Balance. Kokosová mouka je přirozeně bezlepková, je tedy vhodná i pro bezlepkovou dietu. Je významným zdrojem nasycených tuků. Patří mezi nejbohatší zdroje MCT tuků, které se hojně využívají při redukčních dietách, ale také při podpoře sportovních aktivit.

Kokosová mouka má nízkou hodnotu glykemického indexu a také nízkou glykemickou zátěž pro slinivku, což je v rámci metabolicky vstřícných principů žádoucí. Je tedy vhodná pro klienty či pacienty postižené diabetem a inzulínovu rezistencí.  Z pohledu Metabolic Balance bychom ji mohly považovat tedy za zdroj tuků. Tuto mexickou placku můžete plnit libovolnými ingrediencemi, které vám zachutnají a díky přidanému psylliu má i velkou výhodu, že se dá ohýbat. Vytvořit si tedy můžete wrap, burrito nebo tacos.

Budete potřebovat na tortilly

  • 15g psyllia
  • 60g kokosové mouky
  • 240g vlažné vody
  • lžíce olivového oleje
  • 1/4 lžičky prášku do pečiva bez fosfátů (nebo sody)

Postup přípravy tortill

  1. V míse smícháme sypké suroviny. Kokosovou mouku a psyllium.
  2. Přidáme vlažnou vodu, olivový olej a kypřící prášek. Těsto dobře promícháme a necháme na 10 minut odpočinout.
  3. Těsto rozdělíme na 4 nebo více častí, podle toho jak chceme mít velké tortilly. Vytvarujeme malé kuličky velikosti pingpongového míčku, které potom dlaní rozplácneme.
  4. Těsto rozválíme mezi dvěma pečícími papíry. Pokud chceme mít dokonalý kruh, tortilly můžeme vyříznout pokličkou.
  5. Tortillu smažíme na suché pánvi 2-3 minuty z obou stran.

Já jsem si z nich připravila lahodné krevetové tacos. Je to skvělý letní recept, který jistě stojí za vyzkoušení. Najdete ho zde>>.

Tortilla z kokosové mouky

Tortilly z kokosové mouky – vyzkoušejte recepty na hubnutí podle principů programu Metabolic Balance

 

Ukázkový jídelníček na hubnutí pro 30 dnů

 

 

© Bára Wolfová Balcarová – Metabolic Balance® 

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví, je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje, přímého odkazu na mé stránky a s mým osobním souhlasem.

Pro online média — možné je použít pouze úvodní část textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na můj web www.vitalnienergie.cz. Nutný je můj osobní souhlas.