Často se ptáte, jak je to během hubnutí z kůží. Máte obavy, zda kůže nezůstane povislá, zda nezůstanou na kůži „strie“ a zda dojde postupem času k jejímu zpevnění a vyhlazení. Vzhledem k tomu, že jsme každý jiný, tak i stav během hubnutí a po zhubnutí se u každého z nás může lišit. V tomto článku tedy sdílím svoji osobní zkušenost a zároveň i zkušenosti mých klientů.

Když jsem sama začínala s programem Metabolic balance®, měla jsem nadváhu cca 13 kg. Na bocích a stehnech jsem měla celkem pokročilý stupeň celulitidy, bříško jako jedna větší pmneumatika a celkově mé tělo vypadalo tak „tvarohovitě“. Svůj stav jsem omlouvala třemi těhotenstvími a porody – co by také mohl člověk po třech dětech čekat jiného, že? říkala jsem si pro své uklidnění a nenapadlo mě, že by to ještě někdy bylo možné změnit.

(Musela jsem najít velkou odvahu, abych tady sdílela své fotky v plavkách, přece jen je to pro mě hodně intimní věc, ale pro vaši motivaci a inspiraci jsem ji v sobě „vydolovala“…)

Moje tělo před Metabolic balamce

Moje tělo před Metabolic balance®

Během prvních 8 týdnů na jídelníčku Metabolic balance® jsem těch 13 kg zhubla a byla jsem naprosto nadšená. Moje tělo se celkem dobře úbytku kg přizpůsobilo, kůže se celkem dobře zatáhla. Zůstalo mi akorát trošku povislé bříško a výrazně se mi zmenšila a „vyprázdnila“ prsa (z pětek na trojky!) Pro vaši lepší představivost – moje maminka tomu říká, že mi zbyly „hadříky na ždímání“. Hlavu jsem si z toho ve svém věku moc nedělala, milující muže mám a jiného nehledám, ale stejně jsem byla trošku zvědavá, co se bude dít s mým tělem dále. V dodržování principů Metabolic balance® jsem se totiž rozhodla navždy pokračovat, protože tento životní styl mi naprosto učaroval a já si nedovedla představit, že bych mohla jíst někdy a nějak lépe, než tímto způsobem.

Jaké tedy byly moje výsledky po roce v udržovací fázi Metabolic balance®?

 • Zmizela celulitida!
  Následující léto jsem si všimla, že mi zcela zmizela celulitida – a to bez používání jakýchkoli doplňkových přípravků. Kůže se vyhladila a krásně zpevnila. Sama jsem měla pocit, že jsem nikdy před tím, takovou pěknou kůži neměla. Hurá!
 • Vyplnila se mi prsa!
  Další změna se udála na mém „hrudníku“. Po zhubnutí zmenšená a „povadlá“ ňadra se znovu „vyplnila“ a sama kupodivu i zpevnila tak, jak jsem u sebe nikdy neviděla! – a to bez urputného posilování a cvičení. Dokonce jsme měla chvíli podezření, zda nejsem v jiném stavu! Ale nebyla jsem! Byl to jen důsledek dlouhodobě zařazované vhodné stravy s dostatečným množstvím přirozených, pro mé tělo vhodných, bílkovin a tuků, které mé tělo „vyplnily“ pěkně zevnitř, namísto „tvarohovitého“ tuku. Ňadra se tedy vrátila do původní velikosti, ale ve výrazně pevnějším a mladistvějším tvaru a vzhledu. Velmi příjemná změna!
 • Zpevnilo se mi a vytvarovalo břicho
  Další změna se udála v oblasti břicha, které jsem měla vždy od dětství hodně „volné“, s takovým tím „pahorkem“, nebo jinak „pneumatikou“. Nebavilo mě nikdy moc cvičit, takže moje břišní svaly nebyly nikdy nic moc pevné a pravda – nejsou ani teď! To totiž bez cvičení fakt nejde. Ale zhruba v druhém roce na Metabolic balance® stravě se mi břicho postupně zatáhlo, kůže na něm se zpevnila i vyhladila. Všimla jsem si toho díky „řečem“ svých synů, když jsem se promenádovala po bytě ve spodním prádle: „Matko, ty nějak cvičíš? Ty máš vidět skoro „pekáč buchet“! Vypadáš fakt dobře!“ Hmm, tak to hodně potěší. Je fakt, že to bylo v době, kdy jsem skoro vůbec „nehřešila“, a jedla jsem podle 4. fáze velké porce, ale jinak čistý Metabolic balance®. Prostě na tom těle to bylo znát. Ono pak každé větší „vybočení“ z plánu se hned ukáže na těch našich „slabších“ místech (u mě je to vždy bříško).
 • Zatáhly se mi a vyhladily křečové žíly
  No a na poslední moji „zázračnou“ změnu mě upozornila moje maminka, když jsem se producírovala v plavkách u ní na zahradě. Upozornila mě na to, že mi nejspíš zmizely křečové žíly. Já sama si své nohy zezadu moc často neprohlížela, ale měla jsem po třech porodech, se svojí slabou žilní stěnou, poměrně hodně vystouplé křečové žíly. Nosila jsem kvůli tomu delší sukně, protože to moc pěkně nevypadalo. A najdenou mi mamča říká: „Barunko, tobě zmizely ty křečové žíly?“ A ano – ne že by zmizely úplně, ale hodně se zatáhly a vyhladily. Takže nejsou vlastně skoro vůbec vidět. Dokonce to mám tak, že dnes už v létě chodím normálně v kraťasech či krátkých sukních a cítím se fajn a nemusím nic zakrývat.
Moje tělo po Metabolic balance®

Moje tělo po 6 letech Metabolic balance® (a to už i celkem často hřeším)

Takže pro mě změna stravy podle principů Metabolic balance® znamenala i nečekané a postupné zpevnění a vyhlazení problematických částí těla. Určitě na to má vliv i má genetická dispozice, kterou jsem podědila po mamince a babičce, ale zároveň jsem přesvědčená, že pokud jíte dlouhodobě pro vás vhodné potraviny, vyvážený poměr přirozených bílkovin, tuků a sacharidů s nízkou glykemickou zátěží – je velká šance, že i vaše tělo při dlouhodobém dodržování metabolicky vstřícných principů, dosáhne postupně zlepšení právě v této oblasti. Někdo větší, někdo možná menší, jsme přece každý jiný – je třeba ale vytrvat a nevzdávat to a hlavně milovat své tělo takové, jaké nám bylo dáno a snažit se co nejlépe ho podporovat.

Chce to zajisté velkou trpělivost, dávku odhodlání, víru a přesvědčení, že to tak prostě bude. Možná to u mě proběhlo také z toho důvodu, že jsem to moc „neřešila“, že jsem zůstala „zvědavá“ na to, co mi program Metabolic balance® z dlouhodobého hlediska přinese, že jsem si nečinila ve své mysli žádné obavy, žádné očekávání, žádné překážky – nemyslela jsem na nic, co by „brzdilo“ tu energii „uzdravování“ a „změny“.

To je také mé doporučení:
snažte se zůstat bez obav, bez pochybností, bez předsudků, bez očekávání, bez nedůvěry…  Staňte se dychtivým a zvědavým dítětem, spojte se s touto „dětskou“nezatíženou  energií –
a „umožněte se věcem přirozeně dít a stát“!

Jak to myslím? Mnohdy totiž to, co je v našem těle připraveno se odehrát, sami zabrzdíme tím, jak o celém procesu smýšlíme, jak se obáváme, a jak nedůvěřujeme. Někdo moc hezky řekl, že jsem jako velké magnety – které k sobě přitahují podstatu toho, na co myslíme a co cítíme. Když si připadáte tlustí, nepřitáhnete zhubnutí, když si připadáte „tvarohovití“ nepřítáhnete zpevnění tvarů. Apod. Čím lépe tohle pochopíme, tím více se budeme zají­mat o záměrné směrování svých myšlenek… Ale to je již jiná kapitola.

Bára Wolfová Balcarová | poradce Metabolic balance®

Důvěřujte celému procesu, buďte jako dychtivé a zvědavé malé dítě…

Jak můžete podpořit zpevnění a vyhlazení problémových partií vnějškově?

Jak doporučuje naše kolegyně poradkyně Jiřina Kubcová ve svém Centru zdravé krásy, existují možnosti, jak urychlit hubnutí a zpevnění problémových partií, které jsou snadno dostupné všem. Pokud vás tedy trápí celulitida, pomerančová stehna, oteklé nožky či pocity těžkých nohou, je dobré podporovat lymfatický systém. A to několika způsoby. 

 • Úprava stravy
  Tohle výborně splňuje právě program Metabolic balance®. Moji zkušenost jste si přečetli výše a to samé dokazují i zkušenosti mnohých našich klientů. Pokud zařazujete dlouhodobě do jídelníčku přirozené potraviny ve správném výběru, poměrech a kombinacích, dostatek pro vás vhodných bílkovin a tuků dochází nejen k výživě těla na buněčné rovině, ale zároveň se celé tělo postupně  a pomalu zpevní, zlepší se svalová hmota, a dochází k „vyhlazení“.
 • Lymfatické masáže
  K tomu, aby proces probíhal rychleji, doporučujeme podpořit čas od času lymfatický systém ručními lymfatickými masážemi. Doporučujeme nejprve celkovou ruční lymfatickou masáž a potom se s terapeutem domluvíte na dalším postupu. Zajímavé je, že většina klientů zaznamená již po první masáži výrazné zlepšení celulitidy. Při sérii masáží může docházet ke zmenšení obvodu stehna, lýtka nebo paže až o několik centimetrů. Výrazný je také pocit „odlehčení nohou“. V průběhu lymfatické masáže a také po ní díky rozproudění lymfy dojde k částečnému odstranění zadržované vody a metabolitů a jejich vyloučení močí. Při proceduře a po jejím ukončení se doporučuje dostatečně pít vodu, aby byl proces vylučování dokončen. Mnohdy je dobré dočistit i tlusté střevo. V případě  zájmu o tuto masáž se můžete objednat v Praze objednat ZDE>>
 • Pravidelný pitný režim
  Nejvhodnější je čistá voda. Samozřejmě může být občas doplněna minerálkou bez příchutí, zeleným, bílým, slabým černým čajem nebo roiboos a to vždy bez příchutí. V rámci prevence některých systémových onemocnění se nezakazuje káva a to v množství až 3 šálky denně. Pokud trpíte lymfedémem nebo lipedémem, doporučujeme doplnit 2x denně lymfatický čaj. Nejlepší zkušenosti máme s Lymfodrenem od firmy Ryor.  Více o důležitosti pitného režimu si můžete přečíst v článku zde>>
 • Péče o kůži a celé tělo
  Moje kolegyně, poradkyně Jiřinka Kubcová má ve svém centru výborné zkušenosti s koupelemi a peelingem zásaditou solí Meine baze. Na noc je vhodné ošetření pokožky anticelulitidními přípravky. Nejlepší a opravdu dlouhodobé zkušenosti má s produkty od české firmy Ryor. Klientkám objednává kabinetní balení přípravku Silueta na třetí a čtvrtý stupeň celulitidy. Jednou denně je vhodné ošetřit problematická místa přípravkem Lipored – pomáhá odbourávat podkožní tuku. Říká, že vyzkoušeli celou řadu přípravků, ale tyto mají opravdu prokazatelné účinky, navíc jsou cenově velmi výhodné a nakonec – jsou to české výrobky.

Pokud zkombinujeme tyto čtyři kroky, redukce váhy bude pokračovat rychleji a vy uvidíte výsledky na kůži a obvodech stehen, boků a pasu již po prvním týdnu až čtrnácti dnech.

Tak vám držím palce a ať je vaše tělo štíhlé, hladké, pevné, krásné…

© Barbora Wolfová Balcarová – Metabolic Balance®

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje – vše s mým osobním souhlasem.

Pro online média — možné je použít pouze úvodní čast textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na web www.vitalnienergie.cz – vše s mým osobním souhlasem.