V programu Metabolic Balance se jako jedna ze snídaní objevuje tzv. „MANDELÁDA“. Nemívá ji každý, ale ve většině jídelních plánů se vyskytuje. V prvních týdnech programu doporučuji zařazovat nejprve ty nejjednodušší recepty. A smoothie z mandelády je jedním z nich. Potřebujete totiž jenom dobrý mixér, mandle, slunečnicová semínka, jablko a skořici a hrnek vody.

Budete potřebovat na 1 porci

  • 1 porce mandelády: cca 30g mandlí + 20g slunečnicových semínek (přes noc namočených)
  • 1 středně velké jablko (nebo jiný druh vhodného ovoce, které smoothie „osladí“, např. mango, jahody, meruňky…)
  • 1 lžička skořice, vanilka (nemusí být)
  • hrnek vody (cca 200 ml)

Postup

Všechny ingredience dejte do mixéru, zalijte hrnkem vody (cca 200 ml) a rozmixujte do lahodného hladkého smoothie.

Nezapomeňte začít snídani 2 mandlemi (pravidlo začínat každé jídlo několika sousty bílkoviny), poté můžete smoothie vypít.

Tahle verze mandelády ve formě smoothie je skvělá i v tom, že když ráno máte na spěch, můžete si ji vzít sebou na cestu.

Tip

Pokud máte u této varianty snídaně uvedenou i porci zeleniny, tak do smoothie se bude hodit např. avokádo, mrkev, dýně nebo chuťově neutrální cuketa. Vyzkoušejte, která kombinace vám bude chutnat nejvíc.

Smoothie, mandeláda, jablko, skořice - recepty na hubnutí, Metabolic Balance

Snadná, chutná, výživná, rychlá snídaně – stačí mít po ruce mandle, slunečnicová semínka, jablko, skořici.

Smoothie, mandeláda, jablko, skořice - recepty na hubnutí, Metabolic Balance

Vyzkoušejte tento recept na hubnutí, který zároveň podporuje metabolické zdraví. Smoothie z mandelády, jablka a skořice.

 

Ukázkový jídelníček na hubnutí pro 30 dnů

 

 

© Bára Wolfová Balcarová – Metabolic Balance® 

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví, je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje, přímého odkazu na mé stránky a s mým osobním souhlasem.

Pro online média — možné je použít pouze úvodní část textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na můj web www.vitalnienergie.cz. Nutný je můj osobní souhlas.