V plánu mám uvedeno jíst maso max. 3x týdně. Ryby a drůbež není maso? Maso, co mi vyšlo nejím, nemám ho rád. Tak tohle je velmi častý dotaz mnohých klientů, kteří s programem začínají. A rovněž vyzývá k širší odpovědi…

Různé skupiny živočišných bílkovin

Ryby, drůběž a maso jsou rozdílné skupiny živočišných bílkovin, které mají zcela jiné nutriční složení. Jsou to tedy 3 skupiny živočišných bílkovin. Do živočišných bílkovin patří také produkty od zvířat, tedy vejce a sýry.

  1. Jedna skupina je maso maso od zvířat (např. hovězí, vepřové, divočina, králík).Výjimkouje pštrosí maso, teré se svým složením blíží více těžším druhům masa zvířat, nikoli ptáků.
  2. Druhá skupina je drůbež, tedy maso menších ptáků (např. kuře, krůta, kachna, krocan…)
  3. A třetí skupina jsou ryby, tedy maso rybí (tuňák, pstruh, lososo, cejn, mořský vlk, apod.).
  4. Čtvrtá skupina jsou vejce.
  5. Pátá skupina jsou mléčné výrobky (mléko, jogurt, sýry apod.)

Různé skupiny rostlinných bílkovin

  1. Luštěniny (fazole, čočka)
  2. Sojové produkty
  3. Houby (pouze hlíva ústřičná a houba Shittake – ostatní houby patří do skupiny zelenina)
  4. Ořechy a semínka (mandle, slunečnicová semínka, dýňová semínka, apod.)
  5. Klíčky a výhonky (toto je dobrý zdroj rostlinných bílkovin pouze pro typy lidí, jimž jako zdroj proeinů plně  utričně dostačuje Pro ostatní, kteří nemají klíčky a výhonky uvedeny v bílkovnách, patří do skupiny zelenina).

Představte si Bílkoviny jako jednu velkou skříň. Vlevo jsou živočišné skupiny bílkovin, a vpravo jsou rostlinné skupiny bílkovin (bílkovin z rostlin). Skupiny potravin jsou vlastně takové šuplíky, ve kterých jsou uloženy jednotlivé potraviny. Vy byste měli ideálně 3x denně vybrat 3 různé šuplíky. Proto doporučuji z počátku, než se v programu „zabydlíte“ a budete si vším jisti, třeba po dobu 14 dnů, dodržovat předepsaná menu, která jinak můžete mezi sebou střídat.Přehled bílkovin cover

Přehled skupin bílkovin si můžete stáhnout ZDE>>

Každá potravina je jedinečná svým složením živin. A každá potravina má pro vaše tělo svůj jedinečný význam, který mnohdy nelze nahradit potravinou jinou. Je tedy potřeba velmi se snažit zařazovat maximum potravin, které vám v jídelníčku vyšly.

Metabolic balance je i o tom, že jíte přesně ty živiny, které vaše tělo skutečně potřebuje – a tak teprve může nastat metabolická rovnováha a s ní související změny hmotnosti či zdravotního stavu.

Kam zaměřujete svoji pozornost

Pokud budete zaměřovat svoji pozornost směrem, co z toho, co vám vyšlo NEJÍTE, a jak to „obelstít“, místo toho jak to „využít“, stane se to, že vám unikne to nejpodstatnější! Aby došlo ke změně, po které toužíte, MUSÍTE totiž změnit potraviny, jídlo a způsob, kterým jste doposud k jídlu přistupovali, a začít bezpodmínečně jíst nově! To „nově“, je popsáno ve vašem plánu.

Vaším úkolem není hledat to, co Vám nechutná, ale napopak! objevovat nové druhy potravin a přípravy jídel a radovat se z toho nového.

Tedy nové druhy potravin, v nových kombinacích, správným způsobem, dle doporučení a pravidel metabolic balance – ideálně v co nejpestřejším výběru. Musíte začít jíst přesně ty živiny, které vaše tělo skutečně potřebuje, nikoli hledat cestu, jak se co nejrychleji vrátit k vašim oblíbným potravinám, které vás dvedly tam, odkud se toužíte posunout jinam.

To je to kouzlo, to je ten důvod, proč program Metabolic balance tak krásně funguje.  Volba, jak se svým plánem naložíte je však plně ve vašich rukách. Máte kouzelný nástroj, jak s ním buete zacházet je na vás.

I s luxusním Mercedesem se dá jezdit nevhodně či blbě! Lepší je se to naučit a využít tak nejlepší potenciál luxusního auta! A s Metabolic blance je to stejné. Máte luxusní jídelníček, jak využiejte jeho potenciál, je ve vašich rukách! Držím palce…

Bílkoviny v metabolic balance

Bílkoviny v metabolic balance

© Barbora Wolfová Balcarová – Metabolic Balance 

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje a s mým osobním souhlasem.

Pro online média — možné je použít pouze úvodní čast textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na web www.vitalnienergie.cz s mým osobním souhlasem.