Další častý dotaz při započetí programu… Samozřejmě nemůžete nic vynechávat. Vše jezte v doporučeném množství. Jde tady totiž o váš jedinečně biochemicky vyvážený talíř. Pokud vynecháte salát nebo zeleninu, bude biochemické složení talíře úplně jiné.

V jídle vám totiž budou scházet nejen sacharidy s nízkou glykemickou zátěží a živiny z nich, včetně vlákniny, ale havně – biochemická hodnota vašeho talíře bude zcela jiná, než když bude talíř obsahovat doporučené množství zeleniny. A o to jde!

Respektujte svoji jedinečnou palivovou směs a bude vám dobře

Vy totiž díky programu Metabolic balance máte úžasně  “biochemicky vymazlený talíř” , a to tak, že přesně pro potřeby vašeho těla. Ve vašem jídelním plánu figuruje pro vás vytvořená nejoptimálnější palivová směs, díky níž můžete zhubnout, podpořit své zdraví a zlepšit svoji látkovou výměnu – a to trvale, pokud tuto palivou směs budete respektovat a ctít.

Je to podobný případ, jako kdybyste věděli, že do vašeho krásného auta, aby dobře jezdilo, patří kvalitní benzín, a vy se prostě jednou jen tak rozhodli, že natankujete „nějakou ochuzenou” palivovou směsku, nebo dokonce třeba naftu. Tak už se s autem asi nerozjedete.

Podobné je to i s naším tělem – aby tedy vaše tělo fungovalo, jak má, správně spalovalo tuky a neukládalo je, a ještě se navíc cítilo zdravě a fajn – musíte ho „krmit“ tou nejlepší a nejvyváženější palivovou  směsí (mluvím stále o biochemii talíře. Váš doporučený talíř = optimálně vyladěná palivová směs). Pokud totot doporučení z jakýchkoli důvodů změníte, máte problém! Vzpomeňte si na palivo do auta – výsledek pro vaše tělo bude obdobný (ikdyž naše tělo vydrží mnohem horší zacházení, než auto. Ale pak je načase se ptát sami sebe, jaký vztah k sobě samým máte).

Jak tedy na to

  • Přesně tak, jak je psáno ve vašem plánu:
  • Dodržujte přesné složení i přesné gramáže menu
  • Nejezte více a ni méně,než je uvedeno ve vašem plánu
  • Potraviny si pečlivě važte (za syrova a očištěné)
  • Dodržujte všechna pravidla

A bude vám fajn!

Pokud tápete, zda máte vše správně nastaveno, udělejte si svůj malý MINI KVÍZ a budete hned vědět, jak na tom jste a co byste měli zlepšit.

Pouze v případě nemoci, nevolnosti či zvracení, můžete jídlo vynechat nebo vyměnit z něco jiného – ale o tom se raději poraďte VŽDY se svým poradcem, který jistě bude vědět, jak na to.

Držím Vám palce

Takhle by měl vypadat váš ideální talíř podle metabolic balance

Takhle by měl vypadat váš ideální talíř podle metabolic balance – zak ho koukejte dodržovat a bude vám fajn…

© Barbora Wolfová Balcarová – Metabolic Balance 

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje a s mým osobním souhlasem.

Pro online média — možné je použít pouze úvodní čast textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na web www.vitalnienergie.cz s mým osobním souhlasem.