Velikonoce znamenají fůru vajíček! Já miluji vajíčkovou pomazánku a připravuji si ji s radostí nejen po Velikonocích, ale i během celého roku. Vejce obsahují komplexní aminokyseliny, vitamíny a minerály a patří mezi nejlepší zdroje cholinu, které můžete získat. Pokud jíte vejce od tzv. „šťastných slepic“, mají i správný poměr Omege 3 mastných kyselin, které mají pozitivní vliv na fluidnost buněčných membrán a snižují záněty v organismu. Vejce podporují i redukci hmotnosti. Rovněž se vyznačují vysokým indexem sytosti, což znamená, že působí pozitivně na pocit sytosti a že se po nich cítíme dobře zasyceni.

Samozřejmě, že nic se nemá přehánět a jsou lidé, kteří by měli jíst vajíčka s respektem. V jídelních plánech Metabolic Balance, které jsou sestaveny na základě rozboru krve a zdravotní anamnézy každý člověk ví, jaký počet vajec je  pro něj týdně vhodný, případě kdy a také v jakých kombinacích. To vše totiž může ovlivnit to, zda pro nás budou vajíčka přínosnou potravinou či naopak. Dnes jsou ale velikonoce a my musíme vajíčka zpracovat! Já osobně mohu tuhle pomazánku baštit každý den 🙂 – to ovšem není dobrý příklad!

Suroviny na 2 porce

  • 4 vejce
  • sůl, pepř podle chuti
  • 2 -4 lžičky celozrnné bio hořčice bez cukru (kupuji v DM drogerii zn. Zwergenwiese)
  • 2 lžíce domácí majonézy (což jsou vlastně jen vyšlehané žloutky a olej), tu zde počítám díky oleji do tuku!

Postup

  • Všechny suroviny hodíme do sekáčku s “S” noži a rozsekáme do pomazánky.
  • Nemáte-li sekáček, můžete vajíčka nakrájet na drobné kostičky a se zbylými ingrediencemi smíchat.
  • Občas tam přidám ještě cibuli nebo jarní cibulku nebo medvědí česnek a nebo třeba kopr. Fajn může být i nakládaná okurka.
  • Další varianta je, že pomazánku je možné také smíchat s avokádem – je ale potom zelená, ale neméně tak dobrá. Tento „zelený recept“ najdete zde>>.

Podáváme s celozrnným žitným chlebem a nějakou tou zeleninkou, třeba salátem ze špenátových listů.

Vajíčková pomazánka vhodná pro Metabolic Balance

Vajíčková pomazánka vhodná pro Metabolic Balance

 

Ukázkový jídelníček na hubnutí pro 30 dnů

 

 

© Bára Wolfová Balcarová – Metabolic Balance® 

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví, je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje, přímého odkazu na mé stránky a s mým osobním souhlasem.

Pro online média — možné je použít pouze úvodní část textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na můj web www.vitalnienergie.cz. Nutný je můj osobní souhlas.