Tahle snídaně patří do mých oblíbených. Horké hrušky s kořením překrásně voní a mandlové máslo vás skvěle zasytí na dlouhou dobu. U této snídaně nemáte pocit, že byste drželi nějakou dietu – ba naopak! Mandlové máslo doporučuji používat po prvních 14 dnech přísné fáze, ve chvíli, kdy je již vhodné zařadit zdravé tuky. Do té doby bych využívala předepsané gramáže mandlí a slunečnicových semínek (pokud je máte na svém seznamu potravin).

Pokud tedy dodržujete program Metabolic Balance, tak tento recept je vhodný až od 3. fáze. Je ale úplně jednoduchý… Myslela jsem si, že je zbytečné se ho sem psát, ale nakonec mi přišlo tak moc dotazů, jak to přesně dělá, že jsem se rozhodla sem tuhle voňavou delikatesu přidat. Většinou připravuji 2 porce, tak pak stačí jen doporučenou gramáž zdvojnásobit. Takže – tento recept je v první a v poslední řadě hlavně o voňavém koření a kvalitních surovinách… Pojďme na to…

Budeme potřebovat

  • 1 středně velká, zralá hruška
  • 30 – 40g čisté mandlové máslo (používám tohle od Powerlogy CZ)
  • 10g nasekané mandle nebo mandlová granola (od Powerlogy)
  • lžička skořice, 1/2 lžičky vanilkový prášek nebo lusk, celý badyán, 1/2 lžičky mletý kardamon (koření můžete dát i podle chuti)
  • ghí a trošku vody na podlití

Postup

  • Hrušku oloupeme, nakrájíme ji na kostičky, na “slze” ghí orestujeme společně se skořicí, vanilkou, badyánem a troškou mletého kardamonu.
  • Podlijeme mírně trošinku vodou a podusíme cca 5 minut do měkka.
  • Hotové hrušky vrstvíme do skleničky – kostičky hrušky, mandlové máslo, kostičky hrušky, mandlové máslo….
  • A navrch posypeme drcenými mandlemi nebo mandlovou granolou.
  • Dětem je možné tuhle samu o sobě sladkou dobrotu dosladit třeba ještě troškou medu, kokosového sirupu apod.

Tip 

Použít můžeme také směs 30g mandlové máslo + 20g slunečnicových semínek + hruška.

Nebo místo mandlového másla použijeme mandeládu, tedy 30g mandlí a 20g slunečnicových semínek. Mandle a semínka posekáme v sekáčku s „S“ noži, nebo je nadrtíme v hmoždíři. Použít můžeme také plátky mandlí. Ořechy a semínka doporučuji prohřát společně s hruškou :).

Mandlové máslo, dušená hruška, recepty pro hubnutí

Mandlové máslo, dušená hruška s voňavým kořením – báječná snídaně vhodná pro hubnutí

 

Ukázkový jídelníček na hubnutí pro 30 dnů

 

 

© Bára Wolfová Balcarová – Metabolic Balance® 

Použití textů a fotografií: Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví, je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

Pro tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje, přímého odkazu na mé stránky a s mým osobním souhlasem.

Pro online média — možné je použít pouze úvodní část textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na můj web www.vitalnienergie.cz. Nutný je můj osobní souhlas.