Nejdůležitější pravidlo, nejlepší trik, nejskvělejší vychytávka programu metabolic balance! Víte-li proč je tak velmi důležité začínat každé jídlo jedním až dvěma kousky bílkoviny? No, to byste ale měli… Protože jenom když víte, z jakého důvodu je důležité některé zásady dodržovat, máte větší šanci, že je nikdy již neopustíte – pokud vám aspoň trochu záleží na vašem těle!

Pokud začneme jíst jídlo bílkovinou, slinivka břišní uvolní hormon glukagon potřebný při jejich trávení. Tento hormon je protipól hormonu inzulín, čímž se brzdí jeho produkce…
Výsledkem je nastartování spalování tuků a obávané návaly hladu se nekonají!

A proč je vlastně takový problém mít mírně zvýšený inzulín?

Zvýšená hladina inzulínu je z dlouhodobého hlediska velkým problémem, kdy potencionálně oslabuje imunitu a obranyschopnost našeho těla.

Zvýšená hladina inzulínu totiž blokuje produkci vícero hormonů, které chrání tělo např. před zánětlivými procesy, pomáhají mu k regeneraci a chrání ho před předčasným stárnutím!

Tohle jednoduché pravidlo vám změní život, stačí tak málo!

Jedna z možností metabolic balance snídaně - jogurt s jahodami :)

V případě jogurtu s ovocem sněýte první 2 lžičky jogurtu (bílkovina) a poté vmíchejte ovoce a pokračuje dále v jídle 🙂


Použití textů a fotografií:

Vzhledem k tomu, že fotografie jsou mé osobní vlastnictví je jejich případné další použití možné pouze s mým osobním souhlasem.

tištěná média — použití nezměněných textů je zdarma s podmínkou uvedení zdroje
online média — možné je použít pouze úvodní čast textu v podobě upoutávky (cca v délce perexu nebo jednoho odstavce) a pro zbytek textu odkazovat na web www.vitalnienergie.cz