Zde najdete nejčastější dotazy klientů, které kladou v chvíli, kdy se rozhodují, zda je pro ně program Metabolic Balance® ten pravý, a kdy o programu a jeho průběhu chtějí vědět více…

Jak program Metabolic Balance® probíhá?

Jako poradce Metabolic Balance® vás provedu čtyřmi na sebe navazujícími fázemi.  Nejprve vyplníte registrační osobní dotazník, jehož součástí je vaše osobní údaje, zdravotní anamnéza, stravovací zvyklosti. Poté obdržíte adekvátní žádanku do laboratoře, kde vám bude odebrána krev (klient zajistí na vlastní náklady). Po vyhodnocení krevního vzorku v laboratoři se sjednotí všechny výsledky a údaje. V institutu Metabolic Balance® v německém Isenu pak konzultační tým lékařů za pomoci speciálního počítačového programu vyhotoví na základě získaných dat váš individuální jídelní plán. Poté vám bude váš plán zaslán na vámi uvedený mail a domluvíme se na dalším postupu podle toho, zda budete absolvovat program on-line, nebo s osobními konzultacemi.

Jak dlouho program trvá?

Začínáte první přípravnou fází, která trvá dva dny. Poté následuje druhá, takzvaná přísná fáze, ta je v plánu důkladně popsána. Kromě toho budete touto fází doprovázeni vaším poradcem přo osobních nebo on-line konzultacích. Fáze trvá nejméně 14 – 30 dní, zpravidla ale déle, dokud jste nedosáhli hmotnosti podle vašeho přání nebo úpravy zdravotních obtíží, které potřebujete úpravou stravování zlepšit.

V následné třetí přechodové fázi zavádíte do jídelníčku další nové potraviny. I v této fázi zůstáváte pod doprovodem vašeho poradce. Program končí čtvrtou, udržovací fází, která je pak velmi lehce proveditelná a trvale začlenitelná do života. Nyní můžete, díky dodržování dobře známých pravidel, trvale pojistit dosažený úspěch..

Můžu se účastnit programu Metabolic Balance® i bez doprovodu poradce?

Oficiálně tuto možnost program Metabolic Balance® neumožňuje. Pokud z důvodů dojezdové vzdálenosti, dlouhodobého pobytu v zahraničí či časové zaneprázdněnosti poradenství on-line preferujete, je nutné, domluvit se individuálně na této možnosti s poradcem. Nicméně samotné zasílání, či předávání jídelních plánů bez odborného doprovodu, nemůže zajistit kvalitní a kompetentní poradenství, které považujeme za jednu z podmínek úspěchu. Doporučujeme tedy jednoznačně využít možnost alespoň osobních či on-line konzultací. V případě časové zaneprázdněnosti klienta či delší dojezdové vzdálenosti je možné tyto konzultace řešit i po Skypu, telefonicky nebo e-mailem, pouze po osobní domluvě s poradcem.
Využijte určitě kontakt s poradcem – bude vám podporou (i morální) a pomůže vám překonat případné překážky.

Jsem celý den na cestách – můžu se přesto programu zúčastnit?

Váš jídelní plán je tak dalece všestranný, že si můžete každý den individuálně předem naplánovat. Jídlo si můžete vzít ssebou -buďte vynalézaví – Váš poradce Vám přitom poradí jak na to. Ostatně česká verze metabolic balance kuchařky na sebe jistě nenechá dlouho čekat. Více si přečtěte v článku Jak cestovat s Metabolic Balance? ZDE>>

Proč jsou pětihodinové pauzy mezi jídly tak důležité?

Vaše tělo potřebuje ke strávení přijatého jídla přiměřený čas a oddech. Každá „svačinka“ mezi jídly naruší proces látkové výměny a tělo se vám za ni odvděčí známými návaly takzvaného vlčího hladu. Dodržujte proto, prosím, důsledně pětihodinové přestávky mezi jídly.

Musím i později nadále jíst tak jako v přísné úpravné fázi?

Ne. Když se vaše látková výměna přizpůsobila novému způsobu stravování a vy jste dosáhli vašeho cíle, přecházíte do třetí a čtvrté fáze. Tyto slouží k mírnému uvolnění pravidel a k udržení dosaženého úspěchu.

Nadále však platí několik již zažitých pravidel. Ale buďte bez obav – tak jako mnoho ostatních účastníků programu se naučíte rozpoznat sami, které potraviny vám dělají dobře a které ne. A jestliže jste si jednou či víckrát zahřešili, pak se prostě mezitím vrátíte na pár dní zpět do přísné fáze a hned máte zase vše pod kontrolou.

Musím jíst všechny potraviny které jsou uvedeny na mém plánu?

Ano, měli by jste jíst pestře a z doporučených potravin vybírat maximum dostupných. Váš osobní jídelní plán není žádný produkt náhody, ale vychází z vašich specifických laboratorních výsledků a osobní anamnézy a ty jsou tak jedinečné jako váš otisk prstů. Vybrané potraviny podporují vaši látkovou výměnu a dodávají vám látky, které vám doposud chyběly. Vyzkoušejte i potraviny a způsoby přípravy, které vám doposud nebyly známé. Váš poradce vám zprostředkuje recepty, které vám pomohou se s novým způsobem stravování lépe seznámit. Více si přečtěte v článku ZDE>>, kde je popisuji, proč je důleřitá pestrá strava!

Musím přesně dodržovat udaná množství?

Hlavně ve 2. fázi je nezbytně nutné, aby jste přesně dodržovali udané množství, neboť tyto údaje korespondují s vámi udanou cílovou hmotností. Po dosažení vytyčeného cíle konzultujte vašeho poradce, do jaké míry je možné se od uvedeného množství odchýlit.

Budu mít v přísné fázi hlad a je možné, že tato změna ovlivní mou výkonnost?

Budete-li se přesně držet plánu, budete jíst méně než před tím a to pomalu a s chutí! Na konci každého jídla budete sytí – jíte třikrát denně potraviny bohaté na energii, ve správných kombinacích a nebudete hladovět. Mezi jídly musíte dostatečně pít a takto jste dostatečně zásobeni potřebnou energií. Budete-li v prvních dnech programu pociťovat večer únavu, souvisí to s probíhající detoxikací těla. Dopřejte vašemu tělu odpočinek a běžte prostě o něco dříve spát. Tím podpoříte dosažení vámi vytyčených cílů. Více si přečtěte v článku Mám hlad mezi jídly, co s tím mám dělat? ZDE>>

Jsem přísný ovo-lacto vegetarián. Můžu se přesto zúčastnit programu Metabolic Balance®?

Jestliže z jakéhokoliv důvodu nejíte žádné živočišné bílkoviny a živíte se výlučně ovocem, zeleninou a obilninami, pak se bohužel nemůžete programu metabolic balance zúčastnit. Plány pro vegetariány lze vystavit.

Můžu se programu Metabolic Balance® zúčastnit i tehdy, chci-li posílit látkovou výměnu, ale nechci ubrat na váze?

Samozřejmě ano. Zohledníme tuto skutečnost při sestavování plánu – například u množství konzumovaných potravin. Pro vaše zdraví, kondici a vitalitu uděláte i tak něco prospěšného. Konzultujte vašeho poradce a řekněte mu o vašich speciálních požadavcích – rád vám poradí.

Ostatní diety u mne vedly vždy jen ke krátkodobému úspěchu, který dlouho nevydržel. Proč by tomu mělo být u Metabolic Balance® jinak?

Program metabolic balance® není žádná dieta v běžném slova smyslu. Váš plán je váš plán. Zohledňuje jedině vaše laboratorní výsledky, váš metabolismus a vaše osobní stravovací zvyklosti. Zajišťuje vám úspěšnost a současně se učíte vypozorovat, jaké potraviny vám dělají dobře a jaké nikoliv. Důsledek? Je ve vašich rukách, zda dosažený cíl udržíte. Váš individuální plán je osobní návod k dlouhodobému úspěchu. Jak ho využijete, zda na 100%, na 80%, nebo na 50%, to je na vás.

Kolik stojí účast na programu Metabolic Balance®?

Cenu za účast na programu se dozvíte od vašeho poradce. Ceny mohou být podle regionu variabilní a zahrnují – podle druhu poradenského centra – i nadstandardní výkony. Tak se například stane, že ceny jsou rozdílné i podle toho, zda se účastníte skupinových, či individuálních schůzek s poradcem.

Aktuální ceny a možnosti spolupráce najdete na www.perfectbalance.cz ZDE>>

Program je vhodný pro muže i ženy všech věkových kategorií (pro děti od 8 let).

Další okruhy nejčastějších dotazů najdete v sekci ČASTÉ DOTAZY ZDE>>

Co není program Metabolic Balance®!

Protože se stále stává, že někteří klienti, kteří vstoupí do programu Metabolic Balance®, očekávají něco jiného, než co program Metabolic Balance® ve skutečnosti je, považuji za velmi důležité odpovědět i na tuto otázku a znovu, opakovaně, upřesnit, co program Metabolic Balance® NENÍ a co JE. Věřím, že díky tomu již nebude docházet k podobným nedorozuměním. Prosím, informace níže čtěte velmi pečlivě.

  • Metabolic Balance® není dieta, která zázračně vyléčí všechny nemoci.
  • Není to ani dieta podle krevních skupin nebo dělené stravy.
  • Není to o braní léků, nebo potravních doplňků.
  • Není to ani o pití proteinových koktejlů, či dovážení krabiček s jídlem.
  • Nepleťte si Metabolic Balance® a alergologickým vyšetřením, které se provádí na specializovaném pracovišti.
  • Není to firma Svět zdraví, firma Sunkins nebo Naturhouse – to je zcela jiná firma se zcela jinou filosofií a přístupem ke klientům (která pracuje prioritně s potravními doplňky).
  • Není to firma Herbalife.

Program Metabolic Balance® je lékaři a vědci vyvinutý program pro úpravu metabolizmu a metabolických poruch a následné udržení metabolické rovnováhy. Jeho princip spočívá především v tom jedinečném výběru a kombinací přirozených potravin, které navíc udržují nízkou a stabilní hladinu krevního cukru a inzulínu a tím přivádějí náš metabolizmus zpět do rovnováhy. Na základě vašich aktuálních krevních laboratorních výsledků lze velmi dobře odhadnout jak funguje vaše tělo zevnitř, co mu schází, čeho má naopak příliš, jak fungují jeho orgánové systémy, které potraviny jeho stav zhoršují, a které mají potenciál vnitřní prostředí těla podpořit a jeho stav vylepšit. Jídelní plány jsou tedy jakousi optimální PALIVOVOU SMĚSÍ pro vaše tělo.

Rozhodně se nechci stavět do pozice odborníka, který tvrdí, že nejlépe ví, co je pro kterého člověka to nejlepší a že program Metabolic Balance® je to nejpřesnější, co může na světě být. To určitě ne. Ale ze své zkušenosti vím, že dokud nezkusíte dodržovat tyto metabolicky vstřícné principy aspoň po dobu 14 dnů (a ještě lépe po dobu 1 měsíce), nemůžete zažít všechny ty klady a přínosy programu Metabolic Balance® a ani zjistit, jak na vás vlastně správně sestavená strava vůbec působí.