Protože se občas stává, že někteří klienti, kteří vstupují do programu Metabolic Balance®, očekávají něco jiného, než program Metabolic Balance® ve skutečnosti je, považuji za velmi důležité zodpovědět i tuto otázku a znovu, opakovaně, upřesnit, co program Metabolic Balance® NENÍ. Věřím, že díky tomu již nebude docházet k podobným nedorozuměním. Prosím, informace níže čtěte velmi pečlivě…

Co není Metabolic Balance®!

  • Metabolic Balance® není dieta, která zázračně vyléčí všechny nemoci. Je to stravovací program vhodný pro úpravu hmotnosti, metabolizmu a metabolických poruch, který je schopen podporovat dlouhodobě „vnitřní terén“ našeho těla, tím i jeho správné hormonální a biochemické reakce a jeho imunitní systém.
  • Metabolic Balance® není ani dieta podle krevních skupin nebo dělené stravy. Dieta podle krevních skupin je jen jedním z mnoha faktorů, které patří k základním mechanizmům řízení homeostázy. Pro správné nastavení jídelníčku skutečně nestačí.
  • Metabolic Balance® není ani metabolická typologie, kde je vám určen typ vašeho metabolizmu. Na to je třeba mnohem dražších vyšetření mnoha orgánových systémů.
  • Metabolic Balance® není o užívání léků, nebo potravních doplňků. 
  • Metabolic Balance® není ani o pití různých proteinových koktejlů či jiných náhražek skutečného přirozeného jídla.
  • Metabolic Balance® není ani o dovážení krabiček s připraveným jídlem. Jídlo si připravujete sami, na základě seznamu potravin, a nepřeberného množství jejich doporučených kombinací.
  • Nepleťte si Metabolic Balance® s testy potravinových intolerancí nebo alergologickým vyšetřením. Testy potravinových intolerancí jsou často přeceňovány a při  hlubším prozkoumání mají téměř nulovou výpovědní hodnotu (zde si na toto téma přečtěte více velmi zajímavých souvislostí a informací>>). Neurčíme vám tedy, na které potraviny máte alergii nebo intoleranci, určíme vám, které potraviny uvedou vaše tělo do metabolické rovnováhy a jsou pro vaše tělo nutričně nejvhodnější.
  • Metabolic Balance® není Svět zdraví, Sunkins ani Naturhouse, které využívají ve svém poradenství primárně prodej dalších potravních doplňků – to je zcela jiná firma se zcela jinou filosofií a přístupem ke klientům a program Metabolic Balance® s nimi nemá vůbec nic společného.
  • Metabolic Balance® nejsou ani produkty firmy Herbalife.

Co je Metabolic Balance®!

Program Metabolic Balance® je lékaři a vědci vyvinutý program pro úpravu metabolizmu a metabolických poruch a následné udržení metabolické rovnováhy. Díky tomu lze velmi snadno a zdravě zhubnout a také dlouhodobě podporovat své zdraví.

V jídelních plánech Metabolic Balance® se využívají pouze přirozené potraviny bez éček, potraviny co nejméně průmyslově zpracované, které lze běžně sehnat v našich obchodech.

Princip Metabolic Balance® spočívá především v jedinečném výběru a kombinacích přirozených potravin, které navíc udržují nízkou a stabilní hladinu krevního cukru a inzulínu a tím přivádějí náš metabolizmus zpět do rovnováhy. Díky tomu můžeme snáze hubnout, podporovat hormonální rovnováhu, imunitu a celkové zdraví.

Na základě vašich aktuálních krevních laboratorních výsledků lze velmi dobře odhadnout jak funguje vaše tělo zevnitř, co mu schází, čeho má naopak příliš, jak fungují jeho orgánové systémy, které potraviny jeho stav zhoršují, a které mají potenciál vnitřní prostředí těla podpořit a jeho stav vylepšit. Jídelní plány jsou tedy jakousi optimální PALIVOVOU SMĚSÍ pro vaše tělo.

 

Rozhodně se nechci stavět do pozice odborníka, který tvrdí, že nejlépe ví, co je pro kterého člověka to nejlepší a že program Metabolic Balance® je to nejpřesnější, co může na světě být. To určitě ne.

Ale ze své zkušenosti vím, že dokud nezkusíte dodržovat tyto metabolicky vstřícné principy aspoň po dobu 30 dnů, nemůžete zažít všechny ty klady a přínosy programu Metabolic Balance® a ani zjistit, jak na vás vlastně správně sestavená strava působí.

 

Zajímá vás více?

Pokud uvažujete o tom, že byste také chtěli svůj jídelní plán Metabolic Balance®, díky němuž byste již navždy věděli co a jak jíst, seznamte se, prosím, nejprve důkladně a pečlivě se všemi principy a informacemi, které se programu Metabolic Balance® týkají.

A pokud je vám něco nejasné, raději se zeptejte. Tím předejte mnohým nedorozuměním či svému zklamání.